Trwa ładowanie...

Grażyna Wolszczak w ogniu krytyki. "Można posądzić mnie o niekonsekwencję"

Grażyna Wolszczak została skrytykowana za to, że walczy ze smogiem i jednocześnie jeździ autem z silnikiem diesla. W rozmowie z WP aktorka przyznaje, że krytyka w jej kierunku jest zasadna, ale robi wszystko, żeby zmienić tę sytuację.

Grażyna Wolszczak w ogniu krytyki. "Można posądzić mnie o niekonsekwencję"Źródło: East News, fot: East News
d12bp9x
d12bp9x

Kilka dni temu informowaliśmy, że Grażyna Wolszczak pozwała Skarb Państwa za niewystarczającą walkę ze smogiem w listopadzie minionego roku. Domagała się wówczas 5 tys. zł zadośćuczynienia, które przekaże na cel charytatywny. W czwartek, 24 stycznia w sądzie rejonowym w Warszawie zapadł wyrok w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE: Grażyna Wolszczak bierze życie za rogi. Mimo życiowego dramatu, nigdy nie przestała się uśmiechać

Sąd przyznał jej rację i zasądził od państwa przekazanie 5 tys. złotych na rzecz fundacji Unicorn z Krakowa.

W uzasadnieniu podano, że "każdy ma prawo do korzystania z walorów nieskażonego środowiska". Stwierdzono bezsprzecznie, że na terenie Polski występowały bardzo znaczące przekroczenia dopuszczalnego poziomu pyłów, szczególnie w okresie zimowym. Zwrócono uwagę, że Polska należy do krajów, które na przestrzeni lat są najbardziej zanieczyszczone w Unii Europejskiej.

Krótko po wygranej, na Wolszczak spłynęła fala krytyki. Wytknięto jej, że walczy ze smogiem, ale jednocześnie jeździ samochodem z silnikiem diesla. W rozmowie z WP nie kryła skruchy.

d12bp9x

- Faktycznie można mnie posądzić o niekonsekwencję. Zostając twarzą walki ze smogiem, standardy wobec mojego zachowania powinny być wyższe - wyznała nam Grażyna Wolszczak.

Aktorka zapowiedziała jednak, że wkrótce wszystko się zmieni. Podjęła już konkretne działania, żeby przyczynić się od poprawy jakości powietrza.

- Robię wszystko, co w mojej mocy, żbey zmienić tę sytuację. Czekam teraz na hybrydę, którą mam dostać na przełomie lutego/marca. Proces sprowadzenia jej z fabryki trochę trwa. W dalszym ciągu jestem ambasadorką Volvo. Ponadto zobowiązałam się do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej - usłyszeliśmy.

d12bp9x

30 kwietnia 2018 roku Grażyna Wolszczak została ambasadorką marki Volvo XC60 i jest nią do dzisiaj.

d12bp9x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12bp9x