Trwa ładowanie...
d1wwr5c

Grażyna Wolszczak w ogniu krytyki. "Można posądzić mnie o niekonsekwencję"

Grażyna Wolszczak została skrytykowana za to, że walczy ze smogiem i jednocześnie jeździ autem z silnikiem diesla. W rozmowie z WP aktorka przyznaje, że krytyka w jej kierunku jest zasadna, ale robi wszystko, żeby zmienić tę sytuację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grażyna Wolszczak odpowiada na zarzuty wobec jej walki ze smogiem
Grażyna Wolszczak odpowiada na zarzuty wobec jej walki ze smogiem (East News, Fot: East News)
d1wwr5c

Kilka dni temu informowaliśmy, że Grażyna Wolszczak pozwała Skarb Państwa za niewystarczającą walkę ze smogiem w listopadzie minionego roku. Domagała się wówczas 5 tys. zł zadośćuczynienia, które przekaże na cel charytatywny. W czwartek, 24 stycznia w sądzie rejonowym w Warszawie zapadł wyrok w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE: Grażyna Wolszczak bierze życie za rogi. Mimo życiowego dramatu, nigdy nie przestała się uśmiechać

Sąd przyznał jej rację i zasądził od państwa przekazanie 5 tys. złotych na rzecz fundacji Unicorn z Krakowa.

d1wwr5c

W uzasadnieniu podano, że "każdy ma prawo do korzystania z walorów nieskażonego środowiska". Stwierdzono bezsprzecznie, że na terenie Polski występowały bardzo znaczące przekroczenia dopuszczalnego poziomu pyłów, szczególnie w okresie zimowym. Zwrócono uwagę, że Polska należy do krajów, które na przestrzeni lat są najbardziej zanieczyszczone w Unii Europejskiej.

Krótko po wygranej, na Wolszczak spłynęła fala krytyki. Wytknięto jej, że walczy ze smogiem, ale jednocześnie jeździ samochodem z silnikiem diesla. W rozmowie z WP nie kryła skruchy.

- Faktycznie można mnie posądzić o niekonsekwencję. Zostając twarzą walki ze smogiem, standardy wobec mojego zachowania powinny być wyższe - wyznała nam Grażyna Wolszczak.

d1wwr5c

Aktorka zapowiedziała jednak, że wkrótce wszystko się zmieni. Podjęła już konkretne działania, żeby przyczynić się od poprawy jakości powietrza.

- Robię wszystko, co w mojej mocy, żbey zmienić tę sytuację. Czekam teraz na hybrydę, którą mam dostać na przełomie lutego/marca. Proces sprowadzenia jej z fabryki trochę trwa. W dalszym ciągu jestem ambasadorką Volvo. Ponadto zobowiązałam się do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej - usłyszeliśmy.

30 kwietnia 2018 roku Grażyna Wolszczak została ambasadorką marki Volvo XC60 i jest nią do dzisiaj.

d1wwr5c

Podziel się opinią

Share

d1wwr5c

d1wwr5c