Trwa ładowanie...

Gwiazdy w polskiej wersji teledysku do piosenki Taylor Swift "You need to calm down" w reżyserii Jakuba i Dawida

Jakub i Dawid znowu postanowili podbić rynek muzyczny. Tym razem z najnowszym hymnem środowiska LGBTQ. Kawałek Taylor Swift "You need to calm down" na świecie stał się hitem numer jeden. Teraz mamy swoją polską wersję teledysku.

Gwiazdy w polskiej wersji teledysku do piosenki Taylor Swift "You need to calm down" w reżyserii Jakuba i DawidaŹródło: Facebook.com, fot: Facebook
d4b4h5v
d4b4h5v

Polskie środowisko LGBT z Robertem Biedroniem i Pawłem Rabiejem na czele zjednoczyło siły i nagrało klip, w którym mówią do Polaków: uspokójcie się i apelują do świata o zwrócenie uwagi na krytyczną sytuację mniejszości seksualnych w naszym kraju.

ZOBACZ TAKŻE: Michał Cessanis: Homofobia w polityce jest na pokaz

Inicjatorami nagrania jest znane małżeństwo Jakub i Dawid Mycek-Kwiecińscy.

Polscy geje i lesbijki mówią homofobom: Uspokójcie się!

Teledysk powstał na wzór oryginalnego klipu Taylor Swift "You need to calm down", która do nagrania swojego wideo zaprosiła najsłynniejsze postaci amerykańskiego LGBT.

d4b4h5v

- Nie zebraliśmy się w tak wyjątkowym gronie tylko po to aby pośpiewać – tłumaczą Jakub i Dawid.

- Nie mamy w Polsce uregulowań prawnych, które karałyby za przestępstwa o podłożu homofobicznym, a wobec machiny nienawiści inicjowanej przez PiS i Kościół jesteśmy niemal bezbronni. Presja międzynarodowa to jedyne co może wpłynąć na zmianę postępowania polskich władz - dodają.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: Facebook

Polska wersja powstała z samodzielnych nagrań uczestników i kończy się apelem o zwrócenie uwagi na pogarszającą się sytuację środowiska LGBT w naszym kraju. Zresztą obejrzyjcie sami:

Udział w teledysku wzięło 140 osób, a wśród nich Robert Biedroń z Krzysztofem Śmiszkiem, Paweł Rabiej z Michałem Cessanisem, zwycięzca Top Model Radek Pestka z Romkiem Gelardem, uczestnicy programów Big Brother i Gogglebox – Łukasz Darłak i Mariusz Kozak, Nauczyciel Roku 2018 – Przemysław Staroń, znani aktywiści i aktywistki Bartosz Staszewski, Honorata Sadurska, Monika Tichy, Dominik Kuc, organizator marszu w Białymstoku – Jakub Przybysz oraz najsłynniejsze polskie drag queens Kim Lee, Adelon i Vanessa Odessa.

Miejmy nadzieję, że polska wersja teledysku dotrze do Taylor Swift!

d4b4h5v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b4h5v