Trwa ładowanie...
d4jttbd

Gwiazdy w polskiej wersji teledysku do piosenki Taylor Swift "You need to calm down" w reżyserii Jakuba i Dawida

Jakub i Dawid znowu postanowili podbić rynek muzyczny. Tym razem z najnowszym hymnem środowiska LGBTQ. Kawałek Taylor Swift "You need to calm down" na świecie stał się hitem numer jeden. Teraz mamy swoją polską wersję teledysku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jakub i Dawid
Jakub i Dawid (Facebook.com, Fot: Facebook)
d4jttbd

Polskie środowisko LGBT z Robertem Biedroniem i Pawłem Rabiejem na czele zjednoczyło siły i nagrało klip, w którym mówią do Polaków: uspokójcie się i apelują do świata o zwrócenie uwagi na krytyczną sytuację mniejszości seksualnych w naszym kraju.

ZOBACZ TAKŻE: Michał Cessanis: Homofobia w polityce jest na pokaz

Inicjatorami nagrania jest znane małżeństwo Jakub i Dawid Mycek-Kwiecińscy.

d4jttbd

Polscy geje i lesbijki mówią homofobom: Uspokójcie się!

Teledysk powstał na wzór oryginalnego klipu Taylor Swift "You need to calm down", która do nagrania swojego wideo zaprosiła najsłynniejsze postaci amerykańskiego LGBT.

- Nie zebraliśmy się w tak wyjątkowym gronie tylko po to aby pośpiewać – tłumaczą Jakub i Dawid.

- Nie mamy w Polsce uregulowań prawnych, które karałyby za przestępstwa o podłożu homofobicznym, a wobec machiny nienawiści inicjowanej przez PiS i Kościół jesteśmy niemal bezbronni. Presja międzynarodowa to jedyne co może wpłynąć na zmianę postępowania polskich władz - dodają.

Facebook.com

Polska wersja powstała z samodzielnych nagrań uczestników i kończy się apelem o zwrócenie uwagi na pogarszającą się sytuację środowiska LGBT w naszym kraju. Zresztą obejrzyjcie sami:

Udział w teledysku wzięło 140 osób, a wśród nich Robert Biedroń z Krzysztofem Śmiszkiem, Paweł Rabiej z Michałem Cessanisem, zwycięzca Top Model Radek Pestka z Romkiem Gelardem, uczestnicy programów Big Brother i Gogglebox – Łukasz Darłak i Mariusz Kozak, Nauczyciel Roku 2018 – Przemysław Staroń, znani aktywiści i aktywistki Bartosz Staszewski, Honorata Sadurska, Monika Tichy, Dominik Kuc, organizator marszu w Białymstoku – Jakub Przybysz oraz najsłynniejsze polskie drag queens Kim Lee, Adelon i Vanessa Odessa.

Miejmy nadzieję, że polska wersja teledysku dotrze do Taylor Swift!

d4jttbd

Podziel się opinią

Share

d4jttbd

d4jttbd