Trwa ładowanie...

Gwiazdy zeznają przeciwko producentowi. Łukasz Gottwald miał napastować Katy Perry

Do sieci trafił zapis zeznań Lady Gagi i Kelly Clarkson. Gwiazdy obecne były na kolejnej rozprawie, która toczy się pomiędzy piosenkarką Keshą a producentem Dr. Lukiem. Przemoc, molestowanie, a nawet gwałt. Gwiazdy pogrążają Gottwalda.

Share
Gwiazdy zeznają przeciwko producentowi. Łukasz Gottwald miał napastować Katy PerryŹródło: Instagram.com
d1o4sbq

Konflikt pomiędzy Keshą a jej producentem Dr Lukiem (właściwie Łukaszem Sebastianem Gottwaldem) ciągnie się od 2014 roku. Piosenkarka oskarżyła go o molestowanie seksualne i przemoc psychiczną. Dr. Luke miał m.in. zmuszać artystkę do brania narkotyków, by nie sprawiała mu problemów.

Kesha wymieniła w pierwszym pozwie wiele sytuacji, w których Dr. Luke upijał ją, by potem wykorzystywać seksualnie. Według informatorów portalu TMZ bywało, że Kesha budziła się w jego łóżku i nie pamiętała, co się wydarzyło. Nie było zaskoczeniem, że oskarżony producent zaprzeczał wszystkiemu, co było poddawane ocenie sądu. Sąd Najwyższy uznał dowody za niewystarczające. Odmówiono również wydania zakazu zbliżania się producenta do gwiazdy. Z kolejnych rozpraw dowiedzieliśmy się, że Kesha nie może rozwiązać umowy z producentem, ale nie ma obowiązku pracowania u jego boku.

ZOBACZ WIDEO: Polka podbija Hollywood. Historia jak z filmu

Teraz artystka próbuje odwołać się od tego wyroku. W sądzie zeznawała w tej sprawie więc Lady Gaga i Kelly Clarkson – obie gwiazdy wcześniej współpracowały z Gottwaldem. Uwagę przyciągają szczególnie słowa Lady Gagi.

Artystka broniła Keshy i ripostowała każdą uwagę prawników.

d1o4sbq

- Wiem, że potrzebuje wsparcia i miłości. Widzę, że nakręcono spiralę, która sprawiła, że ta dziewczyna upadła. Wiem, jaką przeszła traumę. Ta dziewczyna przeżyła poważny uraz i przepracowała go po części. Wszyscy macie w tym swój udział - powiedziała Gaga do prawników Dr. Luke'a.

- Gdy mężczyźni napastują kobiety, nie zapraszają innych, by to oglądali. Ale kiedy dzieje się to w tej branży, trzyma się to w tajemnicy. Przymyka się oczy z powodu kontraktów - dodała także.

Piosenkarka wspomniała także, że gdy Kesha dołączyła do grona artystów Interscope, miała się nią opiekować. Właśnie dlatego miały okazję się zaprzyjaźnić. I z czasem artystka zaczęła zwracać uwagę na dziwne zachowanie producenta względem swojej podopiecznej. Podczas rozprawy zeznała, że pewnego razu widziała półnagą Keshę na łóżku w domowym studiu producenta.

d1o4sbq

Podczas rozprawy Gaga podzieliła się plotką, jaka krąży na temat Dr. Luke'a. Otóż producent miał zgwałcić Katy Perry. Gaga potwierdziła, że usłyszała to od dyrektora Interscope, Johna Janicka. Perry jednak zaprzeczyła, że doszło kiedykolwiek do gwałtu. Zeznawała pod przysięgą.

Dr. Luke także nie przyznaje się do winy. Podkreśla także, że między nim a Keshą nigdy nie doszło do zbliżenia. Sugerował także wielokrotnie, że piosenkarka stara się w ten sposób wynegocjować lepsze warunki finansowe.

Jednak Kesha i inne kobiety z branży zwracają wprost uwagę, że Gottwald wielokrotnie przekraczał granicę i nie jest człowiekiem, z którym da się współpracować. Kesha utrzymuje, że przez prawie dziesięć lat była wykorzystywana psychicznie, co wywołało u niej załamanie i traumę. Jak mówi, "żyła w emocjonalnym więzieniu, miała załamania psychiczne, niektóre tak poważne, że zagrażały jej życiu i wymagała hospitalizacji".

Dr. Luke zajmował się karierą Keshy, odkąd skończyła 18 lat. Łukasz Sebastian Gottwald ma na koncie współpracę z Miley Cyrus, Britney Spears, Missy Elliott, Carlosem Santaną czy One Direction. Jest autorem słów do kilkudziesięciu piosenek. Na długiej liście znajdują się m.in. "I Kissed A Girl", "Hot n Cold" Katy Perry, "Girlfriend" Avril Lavigne i np. "Right Round" Flo Rida.

d1o4sbq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o4sbq
d1o4sbq