Trwa ładowanie...

Harry i Meghan: królowa dowie się jako pierwsza o narodzinach dziecka

W jaki sposób Elżbieta II dowie się o narodzinach kolejnego prawnuka lub prawnuczki? Kiedy poddani poznają imię dziecka? Wszystko to jest wpisane w protokół, którego musi przestrzegać księżna Meghan.

Harry i Meghan: królowa dowie się jako pierwsza o narodzinach dzieckaŹródło: Getty Images
d2mc8xv
d2mc8xv

Według przewidywań pierwsze dziecko Meghan i Harry'ego przyjdzie na świat już w połowie kwietnia. Dokładny termin, płeć dziecka, zaplanowane imiona – wszystko to pozostaje wielką tajemnicą, która wynika z królewskiego protokołu.

Obejrzyj: Meghan Markle szykuje się do porodu: "Atmosfera wokół księżnej zmienia się na lepsze"

Jak podaje "Hello Magazine", wśród reguł obowiązujących przyszłych rodziców jest to, że wieść o narodzinach dziecka musi w pierwszej kolejności dotrzeć do królowej Elżbiety II. Oczywiście nie wystarczy zwykły SMS od szczęśliwego ojca.

Kiedy urodził się George, książę William wspierający Kate przy porodzie, natychmiast skorzystał z zaszyfrowanej linii telefonicznej i przekazał wiadomość swojej babci. Dopiero kilka godzin później radosna nowina została podana w mediach.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com

Nie należy się również spodziewać, że od razu poznamy imię nowego członka rodziny królewskiej. W przypadku George'a nastąpiło to dwa dni po porodzie, a imiona jego rodzeństwa ogłoszono dopiero po czterech dniach.

d2mc8xv

Pewnym jest, że dziecko Harry'ego i Meghan będzie miało od trzech do czterech imion. Co więcej, wszystkie one muszą zostać zaaprobowane przez królową.

Elżbieta II zdecyduje również, czy dziecko Harry'ego i Meghan będzie miało tytuł szlachecki. W 2012 r. ogłosiła, że potomków Williama i Kate można nazywać książętami i księżnymi, jednak nie przekłada się to automatycznie na przyszłe dzieci drugiego z synów Diany i Karola. Co więcej, Harry i Meghan wcale nie muszą przyjmować tytułu szlacheckiego dla swojego potomka (tak zrobiła księżna Anna, matka Zary Tindall i Petera Phillipsa).

d2mc8xv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mc8xv