Trwa ładowanie...
d47tu3k

Harry i Meghan wyprowadzą się do Afryki? Wiele na to wskazuje

Nadchodzą trudne czasy dla Brytyjczyków. Po raz pierwszy nie zobaczą pod londyńskim szpitalem kolejnego royal baby. A jak donosi zagraniczna prasa, być może zaraz będą żegnać Meghan i Harry'ego. Para książęca być może wyprowadzi się do Afryki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Para książęca może ogłosić swój prywatny brexit.
Para książęca może ogłosić swój prywatny brexit. (Getty Images)
d47tu3k

Harry i Meghan łamią konwenanse i tradycje, do których Brytyjczycy (i nie tylko, my też) zdążyli się przyzwyczaić. Ostatnią bardzo niespodziewaną informacją było to, że księżna Meghan po porodzie nie pojawi się przed szpitalem, nie wyjdzie z dzieckiem i nie będzie pozowała do zdjęć. Tę przykrą tradycję kontynuowała po Dianie księżna Kate, która z każdym noworodkiem wychodziła do tłumu. Można się cieszyć, że Meghan postanowiła nie robić z porodu medialnej szopki, ale trzeba przyznać - dla fanów monarchii to potężne zaskoczenie.

Zobacz: Chciał sfilmować dom Harry'ego i Meghan. Mógł doprowadzić do katastrofy

A będzie ich więcej. Media za granicą donoszą, że Harry i Meghan być może wyprowadzą się z Wielkiej Brytanii. O sprawie piszą niemal wszystkie znaczące media na świecie, w tym CNN.

d47tu3k

Jak czytamy, para książęca przeniosłaby się na dwa, trzy lata do Afryki. Stoi za tym kilka argumentów. Najważniejszy: Harry i Meghan mają pełnić rolę międzynarodowych ambasadorów, która została im powierzona już dawno przez królową. W Afryce mieliby dbać o stosunki dyplomatyczne we Wspólnocie (Commonwealth).

Plan książęcej parze zaproponował podobno David Manning, były brytyjski ambasador w USA i specjalny doradca księcia Harry'ego w sprawach polityki zagranicznej. Jego zdaniem zamieszkanie w Afryce umocni więzi pomiędzy Wielką Brytanią, a pozostałymi krajami Wspólnoty. Decyzję mają podjąć nie wcześniej jak w 2020 roku.

Sprawę skomentował już Pałac Buckingham: "Wszystkie informacje o przyszłości księcia i księżnej są na razie spekulacjami. Nie podjęto jeszcze żadnej oficjalnej decyzji".

PRZECZYTAJ: Kate Middleton mogła błyszczeć. Meghan nie przyszła na urodziny królowej

Dziennikarze spekulują też, do jakiego kraju mogliby wyprowadzić się Harry i Meghan. W Afryce jest aż 19 państw należących do Wspólnoty. Może więc paść na Ugandę, Nigerię lub na przykład Ghanę.

d47tu3k

Informacje o książęcym brexicie wywołały gorącą dyskusję wśród internautów. "Daily Mail" bez ogródek pisze, że tym samym Meghan będzie chciała utrzymać status gwiazdy i miano "drugiej Diany". Przypomnijmy, matka Harry'ego była bardzo zaangażowana w działania na terenie Afryki, gdzie prowadziła kampanie m.in. dotyczące AIDS.

Co więcej, pojawiły się także komentarze, że wyjazd z Wielkiej Brytanii to kolejny dowód na to, że między Harrym a Williamem nie dzieje się dobrze. Niektórzy upatrują w tych planach potwierdzenia, że małżeństwa nie są w stanie się dogadać i współpracować.

Są też i tacy, którzy już podliczają, jak wyjazd odbije się na podatnikach. O kosztach pisze "Daily Mail". Dziennikarze podkreślają, że podatników może to kosztować miliony. Wskazują, że w tej chwili na ochronę członków monarchii wydaje się 130 milionów. Za ochronę odpowiada bowiem specjalna jednostka SO14. Wyjazd do Afryki ma powiększyć tę kwotę o dodatkowy milion. A w grę wchodzą także dodatkowe ubezpieczenia, koszty podróży, opłacenie dodatkowych pracowników, służby.

Z tymi rozliczeniami trzeba będzie jeszcze poczekać. Para książęca zaskakuje nas co chwila, więc do 2020 roku może się jeszcze wiele wydarzyć.

PRZECZYTAJ: Książę Louis obchodzi pierwsze urodziny. Kate podzieliła się prywatnymi zdjęciami

d47tu3k

Podziel się opinią

Share

d47tu3k

d47tu3k