Trwa ładowanie...

Hojny gest U2. Przekazali 10 mln euro służbom walczącym z koronawirusem

Bono i U2 podejmują kolejne kroki, by pomóc w walce z koronawirusem. Grupa przekazała imponującą sumę na pomoc irlandzkim medykom.

Hojny gest U2. Przekazali 10 mln euro służbom walczącym z koronawirusemŹródło: East News
d4f6fvz
d4f6fvz

Bono to jeden z najpopularniejszych rockowych wokalistów. Znany jest jednak nie tylko z działalności artystycznej, ale również filantropii. Muzykowi nie jest obojętny los potrzebujących.

Dlatego też nie dziwi fakt, że w obliczu pandemii, postanowił z U2 działać. Zespół przekazał potężną sumę na walkę z koronawirusem.

Jak podaje "Daily Mail", muzycy przeznaczyli 10 mln euro na pomoc irlandzkiej służbie zdrowia. Donację potwierdził "Irish Post" przedstawiciel grupy. Fundusze mają być wykorzystane na środki ochrony osobistej dla medyków i innych służb walczących z wirusem na pierwszej linii frontu.

Zobacz wideo: Michelle Morrone w kwaranntannie we Włoszech

Hojny gest zespołu to część większej akcji, w którą zaangażowały się publiczne i prywatne firmy. W pomoc w transporcie sprzętu medycznego włączyła się m.in. firma Avolon, m.in. leasingując w tym celu jeden z samolotów.

d4f6fvz

Przypomnijmy, że Bono zareagował na sytuację związaną z pandemią także bardziej symbolicznym gestem. Muzyk napisał nową piosenkę, dedykowaną włoskim ofiarom pandemii. Wideo z piosenką, którą śpiewa Bono, akompaniując sobie na pianinie, można zobaczyć w mediach społecznościowych.

Bono i U2 to nie jedyne gwiazdy, które zaoferowały pomoc irlandzkiej służbie zdrowia. George i Amal Clooney przekazało milion dolarów na m.in. walkę z koronawirusem. Część tej sumy, jak podaje Sky News, zostanie przekazana właśnie irlandzkim medykom.

d4f6fvz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f6fvz