Trwa ładowanie...

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska do końca wierzyła, że pokona chorobę

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska zmarła na raka trzustki. Nadzieja trzymała ją przy życiu do końca. Już raz wygrała z chorobą.

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska do końca wierzyła, że pokona chorobęŹródło: East News, fot: East News
d21rmdg

Informację o śmierci Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej podał Tercet Egzotyczny 1 maja na ich stronie na Facebooku. Zespół wydał oświadczenie, w którym poinformował, że piosenkarka odeszła po walce z chorobą. Artystka o nowotworze trzustki dowiedziała się przypadkiem. Lekarze od początku nie dawali jej większych szans na wyzdrowienie. Mimo to nie poddawała się i do ostatnich chwil wierzyła, że będzie żyć.

ZOBACZ TAKŻE: Manuela Michalak: Przez chorobę nie zostałam lekarzem

Kiedy stan zdrowia Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej znacznie się pogarszał, lekarze sugerowali, by pożegnała się z rodziną. Ale ona nie dawała za wygraną. W końcu jej córka pokonała kiedyś raka.

d21rmdg

- Gdy moja córka Ania miała 12 lat, zdiagnozowano u niej guza między trzustką i wątrobą - mówiła dwa lata temu w "Na żywo".

Pociecha artystki wyzdrowiała, dlatego Skrybant miała nadzieję, że jej także się uda.

- Koledzy z zespołu dostarczali mi zakupy ugotowane przez ich żony, abym tylko jadła - mówiła tygodnikowi.

Artystka w 2018 r. poinformowała, że udało jej się pokonać chorobę. Przekonywała wówczas, że odzyskuje siły. Niestety, chwilę później nastąpił nawrót nowotworu. 1 maja 2019 r. powiadomiono o jej śmierci.

d21rmdg

Pogrzeb Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej odbył się 7 maja.

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska urodziła się w 1938 r. w Łukowcu Wiszniowieckim koło Lwowa. Od 1963 r. była związana z kultową formacją "Tercet Egzotyczny". Śpiewała takie hity jak: "Pamelo żegnaj", "Do Vera Cruz" czy "Kochany Pamiętaj". W kwietniu 2017 r. ukazała się książka "Pamelo, żegnaj". To ostatni obszerny wywiad-rzeka z wokalistką.

d21rmdg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21rmdg