Trwa ładowanie...

Jan Kliment od kilku lat pomaga niepełnosprawnemu bratu

Jan Kliment to wyjątkowo troskliwy brat. Nie każdy pamięta, że jakiś czas temu w rodzinie tancerza doszło do dramatu.

Jan Kliment od kilku lat pomaga niepełnosprawnemu bratuŹródło: East News, fot: East News
d1nymq8

Kilka lat temu młodszy brat Jana Klimenta, Milan, uległ poważnemu wypadkowi. W wyniku niefortunnego skoku do wody złamał kręgosłup i został sparaliżowany.

Od tamtej chwili tancerz robi wszystko, aby pomóc mu wrócić do zdrowia. Jakiś czas temu oddał mu nawet swoje mieszkanie.

ZOBACZ TAKŻE: Kliment szuka męża dla Tadli: "Znajdziemy mężczyznę, który ją zauroczy"

- Dwa lata temu urządziłem mu moje mieszkanie w Ostrawie tak, by mógł się swobodnie po nim poruszać. Zamieszkał tam z moją mamą i jej partnerem. Zamontowaliśmy drabinki. Brat sam potrafi się przemieszczać z krzesła na wózek, ale już w przypadku łazienki potrzebuje pomocy - powiedział w rozmowie z "Fleszem" Jan Kliment.

d1nymq8

Tancerz zapewnia także, że po dramacie, z którym musiała zmierzyć się cała jego rodzina, sytuacja jest opanowana. Stan Milana jest stabilny.

- Raz do roku brat jeździ na miesięczną rehabilitację. Milan za pomocą specjalnego urządzenia jest pionizowany, żeby jego stawy mogły troszkę pracować. Teraz mam poczucie, że wiele zależy od niego samego - czytamy w dwutygodniku.

Jan jest już spokojny o swojego młodszego brata.

- Teraz najważniejsza jest dla nas wszystkich dobra energia i fakt, że potrafimy być razem. U nas w rodzinie każdy zawsze znajdzie czas. I jeśli ktoś poprosi o pomoc, to nigdy nie usłyszy: "nie mam czasu". I to jest dla mnie najpiękniejsze - dodał tancerz w wywiadzie dla "Flesza".

d1nymq8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nymq8