Trwa ładowanie...

Jennifer Aniston była "za gruba" dla Hollywood. Musiała zrzucić 15 kg

Nie od dzisiaj wiadomo, że w Hollywood obowiązują specyficzne standardy. Najgorzej wychodzą na tym niestety kobiety. Jennifer Aniston uchyliła rąbka tajemnicy, mówiąc jak chore wymagania stawiają przed aktorkami producenci filmowi.

Jennifer Aniston była "za gruba" dla Hollywood. Musiała zrzucić 15 kgŹródło: ONS.pl
d2xxox1

Filmy i seriale to rozrywka, która ma odciągnąć nas od szarej rzeczywistości. Nic więc dziwnego, że jej twórcy chcą stworzyć perfekcyjną iluzję świata, w którym wszyscy są chociaż odrobinę idealni. To tyczy się również, a może przede wszystkim, aktorów a raczej aktorek.

ZOBACZ TEŻ: Odmieniony Paweł Królikowski. Miał zadbać o swoje zdrowie

Trudno uwierzyć, że w tych czasach seksizm i dyskryminacja wiekowa ma się dobrze, co udowodniła niedawno 50-letnia modelka Helena Christensen.

d2xxox1

Co ciekawe, niemożliwe do utrzymania standardy to nie domena jedynie Hollywood – dzieje się tak również na naszym rodzimym podwórku. Niedawno Katarzyna Cichopek przerwała wieloletnie milczenie. W jednym z wywiadów opowiedziała o tym, że na początku swojej kariery została zwolniona z serialu, ponieważ była za gruba.

Analogiczna sytuacja przydarzyła się Jennifer Aniston prawie trzy dekady temu. Tak, tej Aniston, która w latach 90. była jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w Hollywood. Mężczyźni za nią szaleli, a niemal każda kobieta chciała być chociaż trochę podobna do Rachel z "Przyjaciół".

Okazuje się, że przed rolą w kultowym sitcomie aktorka miała pewne trudności ze znalezieniem pracy, jej początki w zawodzie nie były łatwe.

Saul Austerlitz, autor książki "Generation Friends: An Inside Look at the Show That Defined a Television Era" zdradził w swojej publikacji, że Aniston musiała "zrzucić prawie 15 kg, jeśli chciała zostać w Hollywood". Dla wielu producentów piękna i młodziutka Jen była po prostu za gruba. Trudno uwierzyć, prawda?

Getty Images
Źródło: Getty Images

"Los Angeles było trudnym miejscem do bycia aktorką – było to trudne miejsce do bycia kobietą" – podsumował Austerlitz w trafnych słowach.

d2xxox1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xxox1