Trwa ładowanie...

Johnny Depp kontra Amber Heard. Znamy werdykt w procesie dekady

Proces wytoczony przez Johnny’ego Deppa Amber Heard dobiegł końca. Aktor domagał się 50 mln dol. za szkody, które wyrządziło mu publiczne wyznanie byłej żony na temat przemocy domowej. 1 czerwca sąd w Fairfax wydał w tej sprawie wyrok.

Johnny Depp i Amber Heard zakończyli walkę w sądzieJohnny Depp i Amber Heard zakończyli walkę w sądzieŹródło: getty images
dnrpgbv
dnrpgbv

1 czerwca ok. godz. 15:00 czasu lokalnego (21:00 w Polsce) po trzech dniach debaty ława przysięgłych w sądzie w Fairfax w stanie Wirginia uznała jednogłośnie, że Amber Heard jest winna zniesławienia Johnny’ego Deppa.

Ława przysięgłych uznała, że zeznania Heard dotyczące jej małżeństwa były "fałszywe" i przekazywały "oszczerczą implikację". Depp zamiast 50 mln dol. ma otrzymać łącznie 15 mln dol. odszkodowania.

Amber Heard, która w odpowiedzi na pozew byłego męża domagała się 100 mln dol. za zniesławienie, ma otrzymać 2 mln dol. Dotyczy to oskarżeń, które pod jej adresem wysunął swego czasu adwokat Deppa, Adam Waldman.

Johnny Depp nie usłyszał wyroku osobiście. W trakcie trwania obrad poleciał do Wielkiej Brytanii, gdzie co wieczór grał wyprzedane koncerty w londyńskiej Royal Albert Hall. Amber Heard była na sali rozpraw. Ludzie zgromadzeni przed budynkiem sądu w większości wiwatowali i skandowali "Johnny! Johnny!".

Amber Heard podczas odczytywania wyroku Materiały prasowe
Amber Heard podczas odczytywania wyrokuŹródło: Materiały prasowe

Wybierz z nami najlepszy polski film. Nagroda internautów zostanie wręczona już 6 czerwca. Nie zwlekaj - kliknij, by zagłosować!

Przypomnijmy, że proces rozpoczął się 11 kwietnia i był obserwowany przez media na całym świecie. W trakcie kolejnych zeznań i przesłuchań obie strony wyciągały na wierzch najgorsze brudy. Małżeństwo Deppa z Heard jawiło się jako toksyczne, a wręcz patologiczne, gdzie oboje małżonkowie krzywdzili się nawzajem fizycznie i psychicznie.

dnrpgbv

Pozew Deppa był spowodowany artykułem napisanym przez Heard dla "Washington Post" i opublikowanym w grudniu 2018 r. Aktorka ujawniła się tam jako ofiara przemocy domowej, nie określając jednak, kto dokładnie był jej oprawcą. Treść wyznania odbiła się jednak bardzo negatywnie na karierze Deppa, który stracił przez to m.in. angaż w kolejnych "Piratach z Karaibów""Fantastycznych zwierzętach". A niektóre media zaczęło go wprost tytułować "żonobijcą".

Amber Heard i Johnny Depp ponownie w sądzie. Publicznie piorą brudy

Amber Heard i Johnny Depp byli małżeństwem w latach 2015-2017, choć już w 2016 r. aktorka uzyskała dla męża sądowy zakaz zbliżania się. W trakcie procesu o zniesławienie adwokaci Deppa wielokrotnie przyłapali Heard na kłamstwie lub zatajaniu prawdy. Jednocześnie części zarzutów dotyczących przemocy domowej, a nawet gwałtu, nie udało im się podważyć.

Jakub Zagalski, dziennikarz Wirtualnej Polski

Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify oraz w aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dnrpgbv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnrpgbv