Trwa ładowanie...

Kate i William już w Berlinie. Co będą tam robić?

Książęca para pożegnała się z Polską, podziękowała za gościnę i wyleciała z Warszawy do Belina. Jak wygląda harmonogram ich pierwszego dnia w stolicy Niemiec?

Share
Kate i William już w Berlinie. Co będą tam robić?Źródło: PAP/EPA
d33hs9t

Polscy fani z bólem serca pożegnali Kate, Williama oraz ich dzieci, którzy odwiedzili Gdańsk i Warszawę. Po dwudniowej wizycie w naszym kraju przyszedł czas na pobyt w Niemczech. W środę książęca para poleciała do Berlina, gdzie każdy ich ruch został dokładnie zaplanowany.

Po oficjalnym powitaniu na lotnisku z Angelą Merkel książę i księżna Cambridge udadzą się pod Bramę Brandenburską. Kolejnym punktem ich wizyty jest złożenie hołdu ofiarom hitlerowskiej zagłady. Kate i William spotkają się z osobami ocalałymi. Zwiedzą też Muzeum Holocaustu, po czym przejdą przez labirynt Pomnika Pomordowanych Żydów Europy.

PAP/EPA
Źródło: PAP/EPA

Następnie książęca para uda się na spotkanie z charytatywną organizacją Strassenkinder, która pomaga młodzieży z zaniedbanych środowisk. Kate i William zobaczą się też z przedstawicielami Fundacji Roberta Enke, zajmującej się walką z depresją. Ten temat jest szczególnie bliski książęcej parze, która zaangażowała się w kampanię zajmującą się chorobami psychicznymi wśród brytyjskich nastolatków.

d33hs9t

Kolejnym punktem w harmonogramie Windsorów jest spotkanie z prezydentem Niemiec Frankiem Walterem Steinmeierem w ogrodach pałacu Bellevue.

Wieczorem odbędzie się kolejne garden party z okazji urodzin królowej Elżbiety II. W Niemczech będzie miało ono miejsce w Rezydencji Ambasadora Wielkiej Brytanii. Na przyjęciu nie zabraknie znanych osób, a książę William wygłosi tradycyjną przemowę.

PAP/EPA
Źródło: PAP/EPA

ZOBACZ TAKŻE: Wizyta brytyjskiej pary książęcej w ECS

d33hs9t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33hs9t
d33hs9t