Trwa ładowanie...

Kinga Rusin namawia młodych do udziału w wyborach. Pochwaliła też Podsiadło i Organka

Kinga Rusin jest znana ze swoich silnych przekonań politycznych. Gwiazda od lat walczy o środowisko naturalne. Teraz postanowiła namówić młodych ludzi do udziału w wyborach parlamentarnych.

Share
Kinga Rusin namawia młodych do udziału w wyborach. Pochwaliła też Podsiadło i OrgankaŹródło: ONS.pl
d1lkqwt

Kinga Rusin nie boi się publicznie wypowiadać własnego zdania w kraju, w którym rząd ma zgoła inne przekonania niż ona. Prezenterka wykorzystuje swoją popularność w szczytnym celu i usilnie walczy o lepsze jutro. 48-latka wspiera społeczność LGBT oraz stara się zwrócić uwagę Polaków na problemy klimatyczne, tym samym narażając się na krytykę ze strony prawicowców.

ZOBACZ TEŻ: Olga Tokarczuk o "problemach z demokracją" w Polsce. "Mamy coś do powiedzenia światu"

Można było się spodziewać, że Rusin zabierze również głos w sprawie nadchodzących wyborów parlamentarnych. Gwiazda wie, że przyszłość naszego kraju leży w rękach młodych obywateli. To właśnie do nich kieruje swój apel, pisząc na Instagramie – "młodzi muszą głosować". W obszernym poście dziennikarka zachęca, aby w najbliższą niedzielę udać się do urn wyborczych. Maluje też dosyć pesymistyczną wizję Polski.

d1lkqwt

"Tak, to prawda. Albo będziemy mieli wolne media, wolne sądy i „czyste powietrze” albo partyjne media, sądy na rozkaz i smog! W niedzielę po prostu trzeba iść na wybory" – pisze Kinga Rusin.

Jednak puenta wpisu prezenterki jest optymistyczna. Rusin cieszy się, że tak wiele młodych ludzi postanowiło "zawalczyć o swoją przyszłość, o perspektywę na nadchodzące lata, o wolność, szacunek, tolerancję, braterstwo, prawo do czystego powietrza, prawo do autonomicznych wyborów i własnego zdania". W dalszej części kobieta chwali również niektórych celebrytów:

"Jeżeli do pójścia na wybory namawiają kontestujący do tej pory, super popularni raperzy, z mocnymi hasłami wychodzą do swoich fanów mega gwiazdy takie jak Podsiadło, Organek czy Zalewski, a z profrekwencyjnymi hasłami występują instagramowi influencerzy – to jest to bardzo optymistyczne. Podziwiam, popieram, doceniam i dziękuję życząc Wam przy okazji żeby starsi od Was nie zabierali Wam nadziei. #wybory2019 #zabierzglos #olsnienieeu #MłodziMustVote"

d1lkqwt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lkqwt