Trwa ładowanie...
dfsqq2f

Klasa o profilu disco polo w pełni obsadzona. Nauka rusza we wrześniu

W liceum w Michałowie (woj. podlaskie) we wrześniu do nauki przystąpi pierwsza w historii klasa o profilu disco polo. Ma być początkiem nowych, lepszych czasów dla szkoły, której niedawno groziło zamknięcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zenon Martyniuk, obecnie najpopularniejszy wokalista disco polo
Zenon Martyniuk, obecnie najpopularniejszy wokalista disco polo (ONS.pl)
dfsqq2f

Pomysł powstania klasy o profilu disco polo budził kontrowersje. Nauczyciele w Polsce podkreślali, że jest większe zapotrzebowanie na ślusarzy i elektryków. Projekt popierał jednak minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. - Być może to chwyci. Chyba nie ma w tym nic złego, jeśli młodzi, którzy chcą występować na estradzie, byliby do tego także profesjonalnie przygotowywani - mówił w lutym.

Dokumenty do klasy disco polo złożyło 27 uczniów. To oznacza, że zostanie ona bez problemu utworzona. - Pomysł załapał, tym bardziej, że ci uczniowie są nie tylko z Michałowa, ale też z okolic - mówił Polsat News Konrad Sikora, zastępca burmistrza Michałowa.

Wśród przedmiotów rozszerzonych pojawią się historia muzyki, wiedza o społeczeństwie (WOS) i język angielski. Zajęcia będzie prowadził m.in. lider zespołu Boys Marcin Miller. - Będę przyjeżdżał i będę chciał przekazać młodzieży wszystko to, czego nauczyłem się, będąc w zespole, na scenie - zdradził.

dfsqq2f

Uczniowie mają jeszcze uczyć się obsługiwania sprzętu didżejskiego, uczęszczać na dodatkowe lekcje muzyki czy widywać się z innymi artystami disco polo. Możliwe, że nawet z samym Zenonem Martyniukiem.

Obok szkoły gmina chce wybudować jeszcze całe centrum disco-polo razem z halą sportową i muzeum. Na te plany musi jednak najpierw pozyskać pieniądze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfsqq2f

Podziel się opinią

Share
dfsqq2f
dfsqq2f