Trwa ładowanie...

Koronawirus. Książę Karol odwołał oficjalną podróż do Bośni i Hercegowiny, Jordanii i na Cypr

Księżna Camilla i książę Karol reagują na to, co dzieje się na świecie w związku z koronawirusem. Małżonkowie zdecydowali się zrezygnować z oficjalnej podróży po kilku państwach.

Koronawirus. Książę Karol odwołał oficjalną podróż do Bośni i Hercegowiny, Jordanii i na CyprŹródło: Getty Images
dx01zoi
dx01zoi

Książę Karol i księżna Camilla odwołali swoją wiosenną oficjalną podróż. Powodem jest pandemia koronawirusa. Para w dniach 17-25 marca miała odwiedzić Bośnię i Hercegowinę, Jordanię oraz Cypr. Choć stan zdrowia małżonków pozwoliłby im na wyjazd, oboje są po 70-tce.

ZOBACZ WIDEO: Polka mieszkająca we Włoszech: "Bardzo dużo rzeczy brakuje w szpitalach"

Zgodnie z zaleceniami WHO przed koronawirusem powinny się chronić zwłaszcza osoby starsze, u których występuje największe ryzyko zakażenia i powikłań po chorobie. Książęca para wzięła sobie te zasady do serca, wiedząc, że teraz powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie.

Doniesienia zagranicznych mediów potwierdził oficjalnie rzecznik prasowy Clarence House.

dx01zoi

"Ze względu na rozwój pandemii koronawirusa rząd brytyjski poprosił Ich Królewskie Wysokości o odłożenie wiosennej podróży do Bośni i Hercegowiny, na Cypr i do Jordanii" - czytamy.

Przypomnijmy, że w Bośni i Hercegowinie odnotowano dotychczas 11 przypadków koronawirusa. Na Cyprze 14, a w Jordanii 1. W żadnym z tych krajów nie stwierdzono jednak zgonu wywołanego przez Covid-19.

dx01zoi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx01zoi