Trwa ładowanie...
d3pbffv

Książę Filip zmienia plany. Dołącza do królowej Elżbiety

W obliczu trwającej pandemii koronawirusa szczególne, podwyższone środki ostrożności zostały wdrożone także na królewskim dworze. Z najnowszych doniesień wynika, że seniorzy monarchii spędzą ten szczególny czas na zamku Windsor.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książę Filip przenosi się do królowej Elżbiety
Książę Filip przenosi się do królowej Elżbiety (Getty Images)
d3pbffv

Zarówno królowa Elżbieta II, jak i książę Filip ze względu na podeszły wiek znajdują się w grupie o podwyższonym ryzyku zarażenia koronawirusem. Na brytyjskim dworze wprowadzono więc szczególne środki ostrożności.

W piątek 13 marca poinformowano, że królowa Elżbieta II odwołuje wszystkie zaplanowane na najbliższy czas wizyty. Tego samego dnia wybrała się do zamku Windsor w Berkshire i podejrzewano, że właśnie tam spędzi najtrudniejszy okres pandemii.

Jak się jednak okazało, królowa najwyraźniej nie ma zamiaru rezygnować z wszystkich obowiązków. W poniedziałek brytyjska monarchini ponownie zawitała do Londynu. W pałacu Buckingham oczywiście zachowuje się zasady bezpieczeństwa, ale daleko im do ogólnoświatowej paniki. Poddani martwią się jednak o stan zdrowia 93-letniej królowej.

d3pbffv

Sytuacja jest dynamiczna i błyskawicznie pojawiają się kolejne informacje. Podobnie szybko pojawiają się wieści na temat zachowania rodziny królewskiej. Jak podaje "Daily Mail", plany postanowił zmienić także małżonek królowej.

Z informacji dziennika wynika, że dotąd przebywał w królewskiej posiadłości w Sandringham. "Daily Mail" podaje na Twitterze, że książę zmienił plany i ma dołączyć do królowej, przenosząc się do zamku Windsor. Decyzja niewątpliwie podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów, które w tym trudnym czasie jest najważniejsze.

d3pbffv

Podziel się opinią

Share

d3pbffv

d3pbffv