Trwa ładowanie...
d47x8nf

Krystyna Sienkiewicz: rodzina walczy o majątek. Pojawiają się nowi "spadkobiercy"

Krystyna Sienkiewicz zmarła dwa lata temu, ale walka o jej spadek dopiero się rozkręca. Choć wskazała jedynego spadkobiercę, chętnych do majątku jest znacznie więcej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Sienkiewicz zmarła 12 lutego 2017 r. Dwa dni przed 82. urodzinami.
Krystyna Sienkiewicz zmarła 12 lutego 2017 r. Dwa dni przed 82. urodzinami. (East News)
d47x8nf

Z woli pani Krystyny willa na Bielanach i reszta majątku wartego ok. 3 mln zł miała trafić do jej bratanka, Kuby Sienkiewicza. Jego pełnomocnik już teraz wie, że sprawa uznania testamentu będzie się ciągnęła co najmniej do nowego roku.

Obejrzyj: Skonfliktowana rodzina Sienkiewicz walczy o spadek w sądzie

- Sprawa się bardzo przeciąga. W zeznaniach świadków padają nazwiska kolejnych osób, które mogą mieć jakąś wiedzę. Sąd ich wzywa, a czas biegnie - powiedział "Faktowi" mecenas Adam Bratkowski.

d47x8nf

Jego zdaniem dużym problemem będzie przesłuchanie Ukrainki, która pracowała dla Krystyny Sienkiewicz.

- To proceduralnie jest bardzo skomplikowane. Kobieta musi być przesłuchana w polskim konsulacie na Ukrainie, a pytania będą przesłane na miejsce przez sąd w Warszawie – mówił mecenas.

Kuba Sienkiewicz/ONS.pl

Jakby tego było mało, o spadek zaczynają walczyć kolejni członkowie rodziny artystki, którzy oprócz dalekiego pokrewieństwa nie mieli z nią wiele wspólnego.

d47x8nf

- Ma być m.in. przesłuchana żona Kuby, z którą on od jakiegoś czasu nie mieszka. Pojawiła się także druga żona brata Krystyny Sienkiewicz, matka jego przyrodniej siostry. Ta przyrodnia siostra, która mieszka w Norwegii też liczy na jakieś pieniądze. Po publikacjach prasowych coraz więcej rąk wyciąga się po majątek aktorki – twierdzi Bratkowski.

Pierwsze problemy z uznaniem testamentu były związane z tym, że Sienkiewicz sporządziła dwa różne dokumenty. W jednej zapisała wszystko bratankowi. Druga dotyczy wyłącznie wydziedziczenia adoptowanej córki Julii Przyłubskiej, która obecnie jest osobą ubezwłasnowolnioną.

Pełnomocnik Przyłubskiej podważył przyczyny wydziedziczenia jego klientki i walczy o przyznanie całego majątku adoptowanej córce.

d47x8nf

Podziel się opinią

Share

d47x8nf

d47x8nf