Trwa ładowanie...
d2lds5i

Walka o spadek trwa. Są nowe informacje w sprawie testamentu Krystyny Sienkiewicz

Zamiast zadumy, sądowa przepychanka. Po śmierci aktorki Krystyny Sienkiewicz wyszło na jaw, że sporządziła dwa testamenty. Majątek miał trafił do Kuby Sienkiewicza. Po dwóch latach od pożegnania słynnej aktorki, sprawa wciąż się ciągnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Sienkiewicz zmarła 12 lutego 2017 r.
Krystyna Sienkiewicz zmarła 12 lutego 2017 r. (East News)
d2lds5i

Według informacji "Świat i Ludzie" wartość majątku Krystyny Sienkiewicz szacuje się na 3 mln złotych, na co składa się działka w Świdrze i dom w Warszawie. Tygodnik cytuje także słowa Kuby Sienkiewicza, który podobno jest jedynym spadkobiercą.

- W testamencie ciocia wyraziła wolę, że cały majątek przekazuje mnie. Zwierzęta też. Dwa psy i trzy koty – mówił.

Jednak sprawa nie jest tak prosta. W sądzie toczy się walka pomiędzy Sienkiewiczem, a prawnikami Juli Przyłubskiej – adoptowanej córki zmarłej aktorki. Ta historia ciągnie się od miesięcy, o czym pisaliśmy już wcześniej. Kolejna rozprawa ma odbyć się 8 marca. "Świat i Ludzie" podaje także, że na świadka powołano m.in. opiekunkę aktorki, która pochodzi z Ukrainy. Znalezienie kobiety może niestety potrwać.

d2lds5i

Zobacz też: Skonfliktowana rodzina Sienkiewicz walczy o spadek w sądzie

To nie koniec komplikacji. Stroną w sporze jest również Anna Krystyna Sienkiewicz, siostra spadkobiercy, która nie ma dobrego zdania o rzekomej postawie brata. Z jej słów wynika, że Kuba Sienkiewicz "zagarnął nie tylko majątek, ale też pamiątki po ciotce i zerwał z nią kontakt". Z kolei prawnicy Przyłubskiej są zdania, że podstawy wydziedziczenia są bezzasadne i powinno dojść do tzw. dziedziczenia ustawowego. W tej sytuacji to właśnie Julia otrzymałaby cały spadek.

Przypomnijmy, że Krystyna Sienkiewicz przez 30 lat żyła z poważną wadą wzroku i ledwo rozpoznawała swoich bliskich. Po obustronnym wylewie do siatkówek oka nastąpiło u niej wyłączenie centralnego pola widzenia. Na domiar złego w 2015 r. zdiagnozowano u niej czerniaka. Choć udało się jej zwalczyć nowotwór, zmarła 12 lutego 2017 r. Powodem śmierci były komplikacje zdrowotne po przebytej infekcji układu oddechowego. Krystyna Sienkiewicz miała 82 lata.

d2lds5i

Podziel się opinią

Share

d2lds5i

d2lds5i