Trwa ładowanie...
d3ovt9z

Książę Andrzej usuwa się w cień po aferze pedofilskiej

Dwie ofiary Jeffreya Epsteina zeznały, że zostały wykorzystane przez Andrzeja, księcia Yorku. Sąd zapoznał się z niaznanymi do tamtej chwili dowodami. Teraz syn królowej Elżbiety próbuje nie zwracać na siebie uwagi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książę Andrzej
Książę Andrzej (Getty Images)
d3ovt9z

Od kilku tygodni głośno jest o tym, że syn królowej Elżbiety, książę Andrzej, uwikłany jest w głośną na cały świat aferę pedofilską. Nowe dowody ujrzały światło dzienne tuż przed śmiercią jego dawnego znajomego, Jeffreya Epsteina. Przebywający w areszcie miliarder i finansista, który był oskarżony o nakłanianie do prostytucji i wykorzystywanie nieletnich dziewcząt, został w sobotę (10 sierpnia) znaleziony martwy w swojej celi.

ZOBACZ TAKŻE: Marta Manowska: Jestem zakochana, ale to trudna miłość

Książę Andrzej został oskarżony w aktach sądowych o molestowanie seksualne młodej kobiety w rezydencji na Manhattanie, należącej do Jeffreya Epsteina.

d3ovt9z

Pałac Buckingham wielokrotnie zaprzeczał zarzutom w tej sprawie. W oświadczeniu wydanym w 2015 roku, napisano: "Każda sugestia niestosowności wobec nieletnich jest kategorycznie nieprawdziwa".

Sprawa musi przycichnąć

"The Guardian" podał, że w sierpniu tego roku oskarżenia wobec księcia Andrzeja wypłynęły z odtajnionych dokumentów sądowych w sprawie o zniesławienie z udziałem Ghislaine Maxwell, brytyjskiej spadkobierczyni oskarżonej o pozyskanie nieletnich dziewcząt dla m.in. Jeffreya Epsteina.

Teraz książę Andrzej próbuje czyścić dowody, które mówiłyby o popełnieniu przez niego przestępstwa.

d3ovt9z

Monarcha zniknął z życia publicznego. W najbliższych miesiącach nie zobaczymy go na żadnym wyjściu dyplomatycznym.

W ten sposób książę Yorku chce uniknąć niewygodnych pytań o aferę pedofilską. A z drugiej strony, organizatorzy nie chcą, aby ich wydarzenia budziły skojarzenia z obecnością oskarżonego.

Pałac zabrał głos

Rzecznik Pałacu Buckingham powiedział, że następnym publicznym zaangażowaniem księcia będzie uczczenie 75. rocznicy wyzwolenia Brugii.

d3ovt9z

"Książę Yorku ma pełny program w Irlandii Północnej jako założyciel Trofeum Młodych Mistrzów Książąt Yorku" - czytamy w oświadczeniu.

"Książę spotka wolontariuszy, sympatyków i przedstawicieli lokalnych firm, poprowadzi kolację turniejową, weźmie udział w turnieju i wręczy nagrody" - dodał rzecznik Pałacu.

Póki co wszystko wskazuje na to, że książę Andrzej zaciera ślady po niewygodnych dowodach sądowych.

d3ovt9z

Podziel się opinią

Share

d3ovt9z

d3ovt9z