Trwa ładowanie...

Książę Andrzej usuwa się w cień po aferze pedofilskiej

Dwie ofiary Jeffreya Epsteina zeznały, że zostały wykorzystane przez Andrzeja, księcia Yorku. Sąd zapoznał się z niaznanymi do tamtej chwili dowodami. Teraz syn królowej Elżbiety próbuje nie zwracać na siebie uwagi.

Share
Książę Andrzej usuwa się w cień po aferze pedofilskiejŹródło: Getty Images
d4l3sz2

Od kilku tygodni głośno jest o tym, że syn królowej Elżbiety, książę Andrzej, uwikłany jest w głośną na cały świat aferę pedofilską. Nowe dowody ujrzały światło dzienne tuż przed śmiercią jego dawnego znajomego, Jeffreya Epsteina. Przebywający w areszcie miliarder i finansista, który był oskarżony o nakłanianie do prostytucji i wykorzystywanie nieletnich dziewcząt, został w sobotę (10 sierpnia) znaleziony martwy w swojej celi.

ZOBACZ TAKŻE: Marta Manowska: Jestem zakochana, ale to trudna miłość

Książę Andrzej został oskarżony w aktach sądowych o molestowanie seksualne młodej kobiety w rezydencji na Manhattanie, należącej do Jeffreya Epsteina.

d4l3sz2

Pałac Buckingham wielokrotnie zaprzeczał zarzutom w tej sprawie. W oświadczeniu wydanym w 2015 roku, napisano: "Każda sugestia niestosowności wobec nieletnich jest kategorycznie nieprawdziwa".

Sprawa musi przycichnąć

"The Guardian" podał, że w sierpniu tego roku oskarżenia wobec księcia Andrzeja wypłynęły z odtajnionych dokumentów sądowych w sprawie o zniesławienie z udziałem Ghislaine Maxwell, brytyjskiej spadkobierczyni oskarżonej o pozyskanie nieletnich dziewcząt dla m.in. Jeffreya Epsteina.

Teraz książę Andrzej próbuje czyścić dowody, które mówiłyby o popełnieniu przez niego przestępstwa.

Monarcha zniknął z życia publicznego. W najbliższych miesiącach nie zobaczymy go na żadnym wyjściu dyplomatycznym.

d4l3sz2

W ten sposób książę Yorku chce uniknąć niewygodnych pytań o aferę pedofilską. A z drugiej strony, organizatorzy nie chcą, aby ich wydarzenia budziły skojarzenia z obecnością oskarżonego.

Pałac zabrał głos

Rzecznik Pałacu Buckingham powiedział, że następnym publicznym zaangażowaniem księcia będzie uczczenie 75. rocznicy wyzwolenia Brugii.

"Książę Yorku ma pełny program w Irlandii Północnej jako założyciel Trofeum Młodych Mistrzów Książąt Yorku" - czytamy w oświadczeniu.

"Książę spotka wolontariuszy, sympatyków i przedstawicieli lokalnych firm, poprowadzi kolację turniejową, weźmie udział w turnieju i wręczy nagrody" - dodał rzecznik Pałacu.

Póki co wszystko wskazuje na to, że książę Andrzej zaciera ślady po niewygodnych dowodach sądowych.

d4l3sz2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l3sz2
d4l3sz2