Trwa ładowanie...
d1e4k1v

Książę Filip i królowa Elżbieta żyją osobno. Nie widzą się tygodniami

Książę Filip, mąż królowej Elżbiety, 10 czerwca 2019 r. obchodził swoje 98. urodziny. To najdłużej panujący małżonek władcy w historii imperium brytyjskiego. Nic dziwnego, że ostatnio poświęca się wyłącznie pasjom i wypoczynkowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książę Filip przeszedł na emeryturę
Książę Filip przeszedł na emeryturę (Getty Images)
d1e4k1v

Książę Filip, małżonek królowej Elżbiety II, bardzo rzadko widuje żonę. Podczas gdy ona większość czasu spędza w pałacu Buckingham, gdzie wypełnia obowiązki głowy państwa, jej mąż przebywa w domu na Wood Farm, który znajduje się na terenie posiadłości Sandringham.

Tam aktywnie wypoczywa: czyta książki, maluje obrazy i przyjmuje gości. I choć codziennie rozmawia z małżonką przez telefon, to zdarza się, że nie widzą się tygodniami. Królowa Elżbieta nie ma nic przeciwko. Stwierdziła, że skoro jej mąż przez 64 lata dzielnie towarzyszył w jej obowiązkach, należy mu się emerytura i zadbanie o zdrowie.

Zobacz też: Królewskie dzieci dokazywały na uroczystości

d1e4k1v

Teraz niezwykle rzadko pojawia się w Londynie. Zabrakło go również podczas uroczystości z okazji 93. urodzin królowej.

Przypomnijmy, że w styczniu 2019 r. książę Filip spowodował wypadek samochodowy. Prowadzony przez niego Land Rover zderzył się z autem osobowym w pobliżu wjazdu na trasę szybkiego ruchu. W wyniku kolizji, dwie osoby trafiły do szpitala na obserwację. I choć księciu ostatecznie nie postawiono zarzutów, ze względu na wiek, on sam może prowadzić auto tylko na terenie posiadłości Sandringham.

d1e4k1v

Podziel się opinią

Share
d1e4k1v
d1e4k1v