Trwa ładowanie...

To będzie przykry widok. Harry tak będzie wyglądał na pogrzebie

Książę Harry po wielu miesiącach wrócił do Wielkiej Brytanii. Będzie uczestniczył w pogrzebie księcia Filipa, który zaplanowany jest na 17 kwietnia. Wszystko wskazuje na to, że Harry będzie się wyróżniał na tle ojca i brata.

Książę Harry wraca po wielu miesiącach do Wielkiej BrytaniiKsiążę Harry wraca po wielu miesiącach do Wielkiej BrytaniiŹródło: Getty Images
d2rrvg8
d2rrvg8

To będzie trudny dzień dla monarchii. 17 kwietnia odbędzie się pogrzeb księcia Filipa, który zmarł w wieku 99 lat. Senior zostanie pochowany z należytymi honorami, ale ze względu na obostrzenia sanitarne nie będzie temu towarzyszyła potężna ceremonia z udziałem tysięcy Brytyjczyków. W pogrzebie mają uczestniczyć przede wszystkim członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. W kilka godzin po ogłoszeniu informacji o śmierci księcia dowiedzieliśmy się, że na pogrzeb przyleci książę Harry, ale bez ciężarnej Meghan.

Z dnia na dzień wypływają kolejne szczegóły uroczystości. Teraz brytyjskie media donoszą, że książę Harry nie będzie mógł włożyć wojskowego munduru. To będzie przykry widok.

Zobacz: Kryzys w rodzinie królewskiej. Autorka książki o Meghan ostro o monarchii

Książę Harry po odejściu od rodziny królewskiej został pozbawiony obowiązków wobec monarchii. Stracił oficjalne patronaty nad wieloma instytucjami i projektami. Co najbardziej dotkliwe, pozbawiono go honorowych, wojskowych tytułów. Przed tzw. megxitem książę pełnił rolę kapitana generalnego Royal Marines - funkcję tę przejął po księciu Filipie.

d2rrvg8

Przez 10 lat służył w królewskiej kawalerii, w pułku Blues and Royal, gdzie doczekał się stopnia porucznika; był też z misją w Afganistanie.

Po odejściu z rodziny królewskiej książę stracił przywilej zakładania wojskowego munduru na oficjalne uroczystości. Mówi się, że książę najprawdopodobniej pojawi się w klasycznym garniturze ozdobionym jego medalami. W przeciwieństwie do brata, ojca i wuja (księcia Edwarda), którzy mają stawić się w mundurach.

Tym samym będzie to pierwsza tak ważna uroczystość z udziałem Harry'ego po zrzeczeniu się książęcych obowiązków. Pierwsza, podczas której będzie od razu widać, jak zmieniła się jego pozycja w monarchii. Będzie to też przykry widok w związku z tym, że Harry bez wojskowego munduru będzie stał na równi z księciem Andrzejem, którego też pozbawiono w ostatnim czasie tego przywileju - choć w zupełnie innych okolicznościach.

d2rrvg8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rrvg8