Trwa ładowanie...

Książę Harry nigdy nie pozbierał się po śmierci matki. Kiedy księżna Diana zmarła, miał 12 lat

W sierpniu tego roku minie 21 lat od śmierci księżnej Diany. Jej postać na dobre wpisała się w brytyjską kulturę. Ludzie tęsknią za nią do dzisiaj. Harry nigdy tak naprawdę nie pozbierał się po śmierci mamy.

Share
Książę Harry nigdy nie pozbierał się po śmierci matki. Kiedy księżna Diana zmarła, miał 12 latŹródło: East News, fot: eastnews
d35emy4

Śmierć księżnej Diany w wypadku samochodowym w Paryżu wstrząsnęła całym światem. Tragiczne zdarzenie miało miejsce 21 lat temu. Relacje z miejsca tragedii, w której zginęła księżna Diana, jej kochanek Dodi Al Fayed oraz ich kierowca, wciąż budzą ogromne emocje i kontrowersje. Za Dianą tęskni cały świat, jej syn Harry miał wtedy 12 lat.

Książę Harry ociera łzy podczas ślubu z ukochaną Meghan Markle

Książę Karol, który w tym czasie żył już praktycznie swoim życiem, na wieść o wypadku, załamał się. - Był totalnie rozbity, kompletnie załamany - wspominają zagraniczne media. Mimo że małżeństwo nie było już ze sobą blisko, książę postanowił sprowadzić ciało żony z Francji.

Natomiast królowa Elżbieta od początku próbowała uchronić dzieci. O fakcie od razu dowiedzieli się wszyscy, z wyjątkiem najmłodszych członków rodziny królewskiej. Królowa zabroniła mówić dzieciom o tragedii tego wieczoru. Zaplanowała, że Harry i William usłyszą prawdę dopiero w niedzielę rano.

12-letni książę Harry na wiadomość o śmierci matki od razu poszedł do swojego ojca - księcia Karola. Zapytał go krótko:

- Czy to prawda, że mamusia nie żyje?

Książę Harry nie dowierzał w to, co się wydarzyło. Choć on i jego brat przeżyli ogromny szok, musieli zebrać się i pojechać z ojcem i babcią do kościoła na niedzielne nabożeństwo. Ludzie komentowali wówczas, że absurdem jest zmuszać dzieci do wyjścia z domu w takim czasie.

d35emy4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35emy4