Trwa ładowanie...
ycipk-3dx2dq

Książę William będzie królem? Tabloid zapewnia, że będzie precedens

Magazyn "In Touch" podał informację, że królowa Elżbieta II uważa, że książę Karol nie jest odpowiedni do pełnienia funkcji monarchy. Do tego zadania chce wyznaczyć wnuka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elżbieta II ma już 93 lata
Elżbieta II ma już 93 lata (flickr.com, Fot: Michael Gwyther-Jones)
ycipk-3dx2dq

Według doniesień zagranicznej prasy, królowa Elżbieta II niedawno zorganizowała spotkanie rodzinne i ogłosiła, że jej wnuk, książę William i jego żona Kate, księżna Cambridge, staną się następnym królem i królową Wielkiej Brytanii. Koronacja ma nastąpić w przyszłym roku i ma kosztować krocie!

"Królowa uznała, że lepiej, aby William i Kate objęli tron. Mówiąc szczerze, wątpiła, aby książę Karol posiadał właściwe cechy osobowości, aby przejąć koronę. Dla królowej ważne jest, aby jej następca był popularny" - wyznał tabloidowi "In Touch" jeden z informatorów.

ycipk-3dx2dq

Jak się jednak okazuje, pragnienie królowej Elżbiety może nie wystarczyć. W Wielkiej Brytanii przepisy dotyczące sukcesji ustala Parlament. Według nich, to książę Karol zastąpi monarchini po śmierci, chyba, że umrze przed nią. Dopiero wtedy książę William zostanie spadkobiercą.

Zobacz też: Seksskandal na brytyjskim dworze. Wuj królowej Elżbiety ma nieślubnego syna?

Tabloid zapewnia jednak, że możemy oczekiwać precedensu. Nie dość, że królem miałby nie być książę Karol, to jeszcze koronacja miałaby się odbyć za życia królowej Elżbiety.

"Tego lata w opactwie Westminster odbędzie się transmitowana przez liczne telewizje koronacja warta 1 miliard dolarów" - podano w magazynie. Czy to tylko pogłoski mające na celu wzbudzenie zainteresowania, czy prawda, okaże się już za kilka miesięcy.

ycipk-3dx2dq

Zobacz też: Królowa wynajęła Karolowi dom do schadzek. Pomagała mu ukrywać romans

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3dx2dq

ycipk-3dx2dq
ycipk-3dx2dq