Trwa ładowanie...
d4eldb2

Książę William będzie królem? Tabloid zapewnia, że będzie precedens

Magazyn "In Touch" podał informację, że królowa Elżbieta II uważa, że książę Karol nie jest odpowiedni do pełnienia funkcji monarchy. Do tego zadania chce wyznaczyć wnuka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elżbieta II ma już 93 lata
Elżbieta II ma już 93 lata (flickr.com, Fot: Michael Gwyther-Jones)
d4eldb2

Według doniesień zagranicznej prasy, królowa Elżbieta II niedawno zorganizowała spotkanie rodzinne i ogłosiła, że jej wnuk, książę William i jego żona Kate, księżna Cambridge, staną się następnym królem i królową Wielkiej Brytanii. Koronacja ma nastąpić w przyszłym roku i ma kosztować krocie!

"Królowa uznała, że lepiej, aby William i Kate objęli tron. Mówiąc szczerze, wątpiła, aby książę Karol posiadał właściwe cechy osobowości, aby przejąć koronę. Dla królowej ważne jest, aby jej następca był popularny" - wyznał tabloidowi "In Touch" jeden z informatorów.

d4eldb2

Jak się jednak okazuje, pragnienie królowej Elżbiety może nie wystarczyć. W Wielkiej Brytanii przepisy dotyczące sukcesji ustala Parlament. Według nich, to książę Karol zastąpi monarchini po śmierci, chyba, że umrze przed nią. Dopiero wtedy książę William zostanie spadkobiercą.

Zobacz też: Seksskandal na brytyjskim dworze. Wuj królowej Elżbiety ma nieślubnego syna?

Tabloid zapewnia jednak, że możemy oczekiwać precedensu. Nie dość, że królem miałby nie być książę Karol, to jeszcze koronacja miałaby się odbyć za życia królowej Elżbiety.

"Tego lata w opactwie Westminster odbędzie się transmitowana przez liczne telewizje koronacja warta 1 miliard dolarów" - podano w magazynie. Czy to tylko pogłoski mające na celu wzbudzenie zainteresowania, czy prawda, okaże się już za kilka miesięcy.

Zobacz też: Królowa wynajęła Karolowi dom do schadzek. Pomagała mu ukrywać romans

d4eldb2

Podziel się opinią

Share
d4eldb2
d4eldb2