placeholder_357sps

Książę William z wizytą w Nowej Zelandii. Premier przyjęła go tradycyjnym powitaniem

Książę William wybrał się w kolejną podróż do Nowej Zelandii. Zdjęcia z władzami kraju błyskawicznie obiegły sieć. Jedno z nich jest wyjątkowo urokliwe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książę William w Nowej Zelandii
Książę William w Nowej Zelandii (Getty Images)
placeholder_357sps

Najmłodszy syn księcia Williama i księżnej Kate, Louis, 23 kwietnia świętował pierwsze urodziny. Pałac Kensington tradycyjnie udostępnił oficjalne portrety księcia, wykonane przez jego mamę. Można się tylko domyślać, że obchody w pałacu musiały być radosne.

Książę William nie miał jednak okazji zbyt długo się nimi nacieszyć, bo musiał wyruszyć w podróż do Nowej Zelandii. Samotna wizyta księcia zapewne nie uciszy plotek o jego małżeństwie. Kolorowa prasa rozpisywała się ostatnio o poważnym kryzysie pomiędzy nim a Kate, związanym z rzekomym romansem księcia z jej przyjaciółką.

placeholder_357sps

William wybrał się do Nowej Zelandii z dwudniową dyplomatyczną wizytą. Przede wszystkim jednak chciał złożyć hołd ofiarom zamachów w Christchurch. Jednym z najważniejszych punktów pobytu było właśnie spotkanie z tymi, którzy przeżyli zamachy oraz udział w narodowym święcie Anzac Day, upamiętniającym poległych żołnierzy.

Podczas pierwszego dnia pobytu książę spotkał się już z najważniejszymi oficjelami Nowej Zelandii. Premier Jacindę Ardern miał okazję powitać tradycyjnym maoryskim przywitaniem. Urokliwy moment z panią premier udało się uwiecznić fotoreporterom, a zdjęcia obiegły cały świat.

AUCKLAND, NEW ZEALAND - April 25: Visit by His Royal Highness the Duke of Cambridge to the Auckland Anzac Day Civic Service April 25, 2019 Auckland War Memorial Museum in Auckland, New Zealand. (Photo by Mark Tantrum/ The New Zealand Government). Getty Images
Podziel się

Choć fotografia rozbawionych księcia i pani premier wygląda dość zabawnie, to gest, który wykonują, wcale nie jest przypadkowy. Hongi, czyli tradycyjne maoryskie powitanie, polega na jednoczesnym przyciśnięciu czoła i nosa drugiej osoby. Książę William miał okazję poznać je już w 2014 r, gdy w wyprawie towarzyszyła mu Kate.

placeholder_357sps

Maorysi wierzą, że dzięki hongi ludzie wymieniają "oddech życia" i odtąd gość przestaje być traktowany jako osoba obca. Tym tradycyjnym zwyczajem coraz częściej zaczynają się oficjalne ceremonie. W taki sposób witani byli np. Hillary Clinton czy Agata Duda, gdy towarzyszyła mężowi podczas oficjalnej wizyty w Nowej Zelandii. Powitania miała okazję się uczyć także księżna Meghan podczas jej ostatniej podróży po Australii i Oceanii.

Polub WP Gwiazdy
placeholder_357sps
placeholder_357sps
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

placeholder_357sps