Trwa ładowanie...

Księżna Diana i książę Karol: tej historii o ich rozwodzie nie słyszeliśmy

Małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola było katastrofą. Choć zapowiadało się na bajkę, zmieniło się w koszmar. Dokument brytyjskiej telewizji rzuca jednak nowe światło na to, jak oboje zakończyli ten związek.

Księżna Diana i książę Karol: tej historii o ich rozwodzie nie słyszeliśmyŹródło: PAP/EPA
d1geefv
d1geefv

Diana Spencer zaręczyła się z Karolem w 1980 roku, w wieku zaledwie 19 lat. Ślub Diany i księcia w lipcu następnego roku widziało miliony ludzi na całym świecie,oprawa była bajkowa. Wtedy jeszcze mało kto wiedział, że to małżeństwo od początku skazane jest na porażkę.

PAP/EPA
Źródło: PAP/EPA

Karol nigdy nie przestał kochać Camilli Parker, która była jego pierwszą miłością. To o niej w swoich późniejszych wywiadach księżna Diana mówiła jako o "tej trzeciej". 11 lat po "ślubie stulecia" pałac Buckingham ogłosił separację Diany i Karola. Księżna w wywiadach, która szokowały opinię publiczną, opowiadała o swojej depresji, zdradach męża, samotności. Rysowała życie w pałacu w najgorszych barwach, oskarżała monarchię o zniewolenie jej i odrzucenie. W 1996 roku orzeczono rozwód.

East News
Źródło: East News

Emitowany przez brytyjską telewizję komercyjną dokument "The Royal Family at War" (pisaliśmy o odcinku poświęconym Meghan i jej rodzinie) rzuca nowe światło na ostatnie dni Diany i Karola jako małżonków. Ingrid Seward, dziennikarka pisząca o "royalsach", zdradziła, że księżna powiedziała jej, że w dniu rozwodu ona i Karol usiedli sami na kanapie i płakali.

PAP/EPA
Źródło: PAP/EPA

To oznaczałoby, że najgorszy okres obwiniania się, zdrad i opowiadania opinii publicznej o kłopotach w małżeństwie przeżyli podczas separacji. A po długim czasie, gdy doszło już do rozprawy, w obojgu został już pewnie tylko żal za utraconym czasem i rozbitą rodziną.

Zobacz także: Wyciekły osobiste nagrania księżnej:

d1geefv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1geefv