Trwa ładowanie...
dvyezvu

Kuba Sienkiewicz porzucił mięso po pracy przy sekcjach zwłok. "Święta będą wegańskie"

Nie je mięsa już od 30 lat i bierze aktywny udział w akcjach na rzecz zwierząt. A wszystko miało swój początek podczas praktyk w szpitalu przy zwłokach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kuba Sienkiewicz kocha grać na scenie, ale nie porzucił pracy lekarza
Kuba Sienkiewicz kocha grać na scenie, ale nie porzucił pracy lekarza (PAP)
dvyezvu

Kuba Sienkiewicz wyznał "Faktowi", że został wegetarianinem z powodu doświadczeń, które zebrał podczas nauki na studiach medycznych. Od tamtej pory nigdy nie przeszło mu przez myśl, aby zjeść mięso, bo czuł niesmak.

- Sam musiałem oprawiać mięso, patroszyć je i byłem z tym widokiem oswojony, bo brałem też udział w sekcjach zwłok w szpitalu. Więc właściwie nie robiło to na mnie wrażenia, ale coraz więcej analogii pomiędzy strukturami, które widziałem na talerzu, a sekcją zwłok się pojawiało w mojej głowie i budziło to stopniowo niesmak, odrazę i odrzucenie tego wszystkiego - powiedział w rozmowie z tabloidem.

Zobacz też: Colin Firth się rozwodzi. Rozstaje się z żoną po 22 latach

dvyezvu

Ale jego zaangażowanie w ekologię nie kończy się na niejedzeniu mięsa. Lider Elektrycznych Gitar stworzył wraz z zespołem nowy utwór zatytułowany "Najwyższa pora", który jest uważany za muzyczny protest. Kuba Sienkiewicz dba o o dobro planety, zaczynając od własnego podwórka.

- Segreguję śmieci jak każdy obywatel. Nie palę w piecu i nigdy nie miałem takiego zwyczaju, żeby używać kominka. Biorę udział w akcjach na rzecz zwierząt. Wspieram schroniska czy różną pomoc dla ratowania psów. Oszczędzam prąd.

To nie wszystko. Muzyk zapowiada, że święta w jego domu będą wegańskie i zachęca do tego innych. W końcu jest lekarzem z wieloletnią praktyką, więc można mu zaufać.

- Od kilku lat taka dieta, szczególnie w święta, sprawia, że uczucie ociężałości poposiłkowej u mnie nie występuje. Mam kilka pomysłów na miejsce spędzenia świąt i zdecyduję jak zwykle w ostatniej chwili.

Zobacz też: Katarzyna Dowbor myśli już o starości. Nie chce być ciężarem dla bliskich

dvyezvu

Podziel się opinią

Share
dvyezvu
dvyezvu