Trwa ładowanie...

Kuba Wojewódzki ostro o wyborcach. "Połowa jest pod wpływem propagandy mediów publicznych"

Kuba Wojewódzki uważa, że w Polsce coraz bardziej ceni się stabilizację niż wolność. Przemawiając w Gdańsku przyznał się do politycznego błędu sprzed kilku lat, po którym trzyma się z dala od polityków.

Kuba Wojewódzki ostro o wyborcach. "Połowa jest pod wpływem propagandy mediów publicznych"Źródło: East News
dea2qbm
dea2qbm

Kuba Wojewódzki pojawił się w niedzielę 2 czerwca w Gdańsku, gdzie odbywają się wydarzenia związane z 30. rocznicą pierwszych częściowo wolnych wyborów. Przemawiając do ludzi zgromadzonych przed Europejskim Centrum Solidarności opowiadał o demokracji, wolności, autorytetach.

Obejrzyj: Maryla Rodowicz komentuje wyniki wyborów. "Spodziewałam się"

- Ja się boję słowa autorytet, bo moim autorytetem jest moje powątpiewanie. Mój sceptyczny stosunek do wszystkiego. Cholernie ciężko jest przyznać rangę autorytetu komuś, kogo życia w pełni się nie zna – stwierdził Wojewódzki.

Jego zdaniem wielu ludzi wybiera sobie autorytety z lenistwa jako "dyżurnych suflerów".

dea2qbm

- Jedni cytują Paulo Coelho, a inni Krystynę Pawłowicz. Choć to to samo. I tu, i tu jest myślenie z dala od umysłu - powiedział Wojewódzki, na co słuchacze zareagowali gromkim śmiechem. Ogólnie w jego wypowiedziach dominował jednak poważny ton.

- Zaczynamy żyć w kraj, w którym zamiast wolności wolimy stabilizację i bezpieczeństwo, uciekamy od starej, nudnej demokracji – mówił do zgromadzonych gdańszczan.

- Wolność dziś, subiektywnie dla mnie, to wolność od głupoty, arogancji, niekompetencji, propagandy. Wiem, że połowa ludzi w kraju jest pod wpływem propagandy mediów publicznych, które zabierają im to prawo. Prawo do informacji to podstawowe prawo, nie można go oddać w ręce propagandzistów – podkreślił popularny dziennikarz.

dea2qbm

Wojewódzki przyznał się także do politycznego i osobistego błędu, jakim okazało się poparcie Pawła Kukiza. Obecnego polityka wspominał jako kumpla, z którym razem organizował festiwal w Jarocinie, a dziś Kukiz "stanął ramię w ramię z ludźmi, którzy chcą budować dziś w Polsce totalitaryzm i idą w kierunku brunatnych koszul".

Paweł Kukiz jest oburzony przyzwoleniem na czczenie przez Ukraińców SS Galizien WP.PL
Paweł Kukiz jest oburzony przyzwoleniem na czczenie przez Ukraińców SS Galizien Źródło: WP.PL

- To był mój ogromny błąd polityczny, że mu zaufałem. Teraz trzymam się z daleka od polityków, a jego elektorat zmądrzał po 2-3 latach i już go nie poparł tym razem.

dea2qbm

Ugrupowanie Kukiz'15 w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobyło zaledwie 3,69 proc. głosów. Wojewódzki przyznał, że miał problem, na kogo oddać swój głos.

- Miałem w głowie Biedronia, ale on otworzył sklep z obietnicami, a nie partię polityczną. Spojrzałem na Koalicję Europejską, która zaprezentowała gabinet figur woskowych w dawno niewidzianej skali.

To wszystko złożyło się w dużej mierze na zwycięstwo PiS-u, które nie miało silnej konkurencji.

– Takiej nudy, takiego braku wizji, jaki wystąpił w tych wyborach, nie widziałem od dawna. Wcale mnie nie dziwi, że jesteśmy podatni na najbardziej prymitywną demagogię – stwierdził Wojewódzki.

.

dea2qbm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dea2qbm