Trwa ładowanie...
d2zm14a

Kult na scenie, a w tle Holecka i Kurski w mundurach. Występ na Pol'and'Rock wywołał gorącą dyskusję

"Wolność. Po co wam wolność? Macie przecież telewizję...", śpiewał Kazik Staszewski na festiwalu Pol'and'Rock, a za muzykami Kultu na telebimach pojawiły się zdjęcia prowadzących "Wiadomości" i prezesa TVP w mundurach. Mocny występ wywołał gorącą dyskusję.
Share
Koncert Kultu wywołał dyskusję w sieci
Koncert Kultu wywołał dyskusję w sieciŹródło: East News
d2zm14a

Kolejna edycja Pol’and’Rock przeszła do historii. Nadal wzbudza sporo emocji, a w sieci pojawiają się kolejne relacje z tego, co działo się w Kostrzynie nad Odrą.

Ostatnim przedmiotem dyskusji internatów jest koncert Kultu. Zespół wystąpił w sobotę, ostatniego dnia festiwalu. Głośnym echem odbiło się w mediach wykonanie piosenki "Po co wolność". W trakcie utworu za muzykami na scenie pojawiły się zdjęcia prowadzących "Wiadomości" i prezesa TVP, Jacka Kurskiego w mundurach.

Przeczytaj też: Pol'and'Rock Festival: Tu odmienności się nie temperuje. Owsiak odczarowuje przykry obraz Polski

Zdjęcia uwieczniające ten moment jak wirus rozeszły się po sieci. Post na ten temat zamieścił m.in. dziennikarz „Rzeczpospolitej” Jacek Nizinkiewicz. - Wczoraj, podczas koncertu Kultu na #PolAndRockFestival, gdy Kazik śpiewał: "Wolność. Po co wam wolność? Macie przecież telewizję..." pojawili się w mundurach na telebimach Jacek Kurski, Danuta Holecka i Adamczyk, prowadzący Wiadomości TVP. Bardzo naturalnie wyglądali – napisał.

Pod postem zawrzało, a na sytuację, także na Twitterze zareagował szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Jarosław Olechowski zamieścił na swoim profilu wymowny wpis. - Kazik znów odleciał. Zupełnie jak wtedy, gdy razem z menedżerem groził pozwami swoim fanom. Czego to człowiek nie zrobi dla pieniędzy. Jak to leciało? Wszyscy artyści to..." – skwitował, nawiązując do innej piosenki z repertuaru Staszewskiego, "Artyści".

Swoisty manifest Kultu żywo komentują w sieci także fani zespołu. Zespół, a szczególnie Kazik Staszewski, zasłynął z kąśliwych, ale często trafnych komentarzy dotyczących polskiej rzeczywistości w tekstach. W ostatnich latach słuchacze mieli im do zarzucenia brak krytyki wobec partii rządzącej. Teraz wielu miłośników Kultu nie ma wątpliwości, że to ostra krytyka pod adresem TVP realizowanej wg wizji obecnego prezesa.

d2zm14a

Zobacz także: "Kult-Film": Będzie dokument o Kaziku Staszewskim i zespole Kult. Premiera jeszcze w tym roku

Zobacz wideo: Pol'and'Rock Festival 2019. Podręcznikowe zachowanie uczestników

d2zm14a

Podziel się opinią

Share
d2zm14a
d2zm14a