Trwa ładowanie...

Ma 7 lat, dwie protezy nóg i apetyt na sławę. "Jest inspirująca, pełna energii i nic jej nie powstrzyma"

Kiedy wesoła blondyneczka przychodzi z tatą na siłownię, przykuwa uwagę wszystkich. Jest sprawniejsza niż niejeden stały bywalec, ale sport to tylko jedna z jej pasji. 7-latka ma już kontrakt z agencją modelek i nie widzi dla siebie żadnych ograniczeń.

Ma 7 lat, dwie protezy nóg i apetyt na sławę. "Jest inspirująca, pełna energii i nic jej nie powstrzyma"Źródło: Instagram.com
d2xux5x
d2xux5x

Daisy-May Demetre urodziła się z hemimelią strzałkową, wrodzoną wadą dolnych kończyn. Lekarze stwierdzili całkowity brak kości strzałkowej w lewej nodze, w prawej była ona nienaturalnie mała. Niewykształcone stópki dziewczynki przypominały kule i było oczywiste, że gdy dorośnie, nie będzie mogła się naturalnie poruszać. Rodzice musieli podjąć trudną decyzję, którą okupiono wielkim bólem i cierpieniem dziecka.

Za namową lekarzy rodzice Daisy-May zgodzili się na amputację niewykształconych nóżek. Po operacji był ból i trudny proces gojenia. Jedyne pocieszenie, że dziewczynka o tym nie pamięta. Dziś ma 7 lat i dzięki amputacji oraz specjalnym protezom może funkcjonować niemal tak samo jako jej rówieśnicy. Jest uśmiechnięta, chodzi, skacze, biega i powoli wyrasta na gwiazdę Instagrama.

- Jest inspirująca, pełna energii i nic jej nie powstrzyma – mówił Alex Demetre, ojciec dziewczynki w reportażu Barcroft TV.

d2xux5x

Daisy-May jest jego trzecim dzieckiem. Opowiadając o jej narodzinach i operacji przyznał, że najmłodsza córka zmieniła jego życie. Muskularny, wytatuowany mieszkaniec Birmingham niechętnie wraca pamięcią do okresu przed pojawieniem się Daisy-May, kiedy miał problemy z hazardem i alkoholem. Dziewczynka całkowicie zmieniła jego priorytety i stanowi codzienną inspirację.

- Chce robić wszystko to, co inni ludzie – mówił ojciec Daisy-May, która może funkcjonować jak jej rówieśnicy dzięki dwóm zestawom protez. Jedne, imitujące nogi, zakłada do szkoły. Może zakładać na nie buty i tylko nierówny krok i sztywność lewej nogi amputowanej pod kolanem zdradza jej wrodzoną wadę. Drugie protezy, przypominające te, których używają niepełnosprawni sportowcy, wkłada na plac zabaw i na siłownię, gdzie regularnie chodzi z ojcem i swoją sprawnością zawstydza niejednego zdrowego człowieka.

Alex jest przekonany, że Daisy-May urodziła się, żeby coś osiągnąć. Ich wspólne motto brzmi: nigdy się nie poddawać i nie bać się pokazywać, kim się jest. Zgodnie z tą myślą ojciec założył dziewczynce konto na Instagramie, gdzie wyrasta na małą modelkę.

Internetowa osobowość dziewczynki z protezami nóg przykuła uwagę agencji Zebedee Management, która podjęła z nią współpracę. 7-latka brała już udział w sesjach zdjęciowych i chodziła po wybiegu. Jest pewna siebie i cieszy się z bycia modelką, choć patrząc na jej zamiłowanie do aktywności fizycznej, za kilka lat może równie dobrze wyrosnąć na wyjątkową gwiazdę fitnessu.

d2xux5x

Najważniejsze, że do niczego nie trzeba jej namawiać. Bardzo szybko się adaptuje i nie przyjmuje do wiadomości, że jej odmienność może ją w czymś ograniczać. Czy czuje się inna? Alex przyznaje, że czasami dzieci zaczepiają ją i dokuczają – w takiej sytuacji Daisy-May odpowiada, by pilnowały własnego nosa. Ojciec nauczył ją bowiem, że nie ma niczego złego w byciu innym i dobrze jest się wyróżniać.

– To niesamowite, ale w ogóle się tym nie przejmuje – mówi dumny tata 7-latki, która w jego przekonaniu wyrośnie na najsłynniejszą osobę z podwójną amputacją nóg.

d2xux5x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xux5x