Trwa ładowanie...
d1py48d

Magda Gessler serwowała dzieciom lody o smaku alkoholu

Magda Gessler promuje swoje nowe lody "Ice Queen". Nie pomyślała jednak o jednym istotnym szczególe. Zalała ją fala krytyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magda Gessler stworzyła nową markę lodów
Magda Gessler stworzyła nową markę lodów (ONS.pl, Fot: Eryk Nogga)
d1py48d

Magda Gessler stworzyła nową markęlody "Ice Queen", które zostały stworzone na bazie receptury jej prababci. Niektóre smaki wywołały kontrowersje. A to wszystko dlatego, że w dniu premiery Gessler rozdawała lody za darmo dzieciom i dorosłym. Wśród smaków znalazły się prosecco i campari z pomarańczą. Niektórzy uznali, że jest to przyzwyczajanie dzieci do smaku alkoholu.

Zobacz także: Ice Queen Magda Gessler zdradza: "Loda trzeba dobrze ukręcić"

"Fakt" skontaktował się z Katarzyną Łukowską z Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która powiedziała:

d1py48d

- Trzeba ocenić takie zdarzenie negatywnie. Wprowadzanie smaku alkoholu do diety dzieci, jeszcze poprzez podawanie pozytywnie im kojarzących się lodów, to przygotowanie gruntu pod sięganie po alkohol w przyszłości.

Łukowska zaznacza, że nawet jeśli w lodach nie ma alkoholu, to Gessler naruszyła ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi przez tożsamość nazwy produktu z nazwą alkoholu.

Tymczasem Gessler uważa, że taka reakcja jest przesadą. Jej radca prawny powiedział: - Nie psosób się zgodzić z tezą, że informowanie o sprzedaży lodów o smaku napojów alkoholowych stanowi promocję sprzedaży tychże napojów alkoholowych.

d1py48d

Podziel się opinią

Share

d1py48d

d1py48d