Trwa ładowanie...
d14mait

Małgorzata Pruszyńska wspomina Aleksandra Bema. "To był mistrz, ale przede wszystkim wielki człowiek"

Aleksander Bem od wielu lat mieszkał w Niemczech. Zmarł w nocy z 16 na 17 lipca 2019 r. Jego śmierć opłakuje Małgorzata Pruszyńska, dawna wokalistka zespołu De Su. Łączyła ich bardzo silna więź.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Pruszyńska wspomina zmarłego Aleksandra Bema
Małgorzata Pruszyńska wspomina zmarłego Aleksandra Bema (Youtube.com, Fot: YouTube)
d14mait

To trudny czas dla najbliższych Aleksandra Bema. - Alek Bem nie żyje! Dziś w nocy po długiej chorobie opuścił nas Alek Bem, najstarszy brat Ewy i Jarka. Był przyjacielem wszystkich ludzi, ale i wspaniałym perkusistą, wokalistą i kompozytorem, a także założycielem i liderem grup Bemibek i Bemibem. Żegnaj Przyjacielu! - napisał Marcin Jacobson, producent muzyczny na swoim profilu na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE: Rodzina, artyści i fani pożegnali Korę. "Umarła moja rockowa matka"

Brat Ewy Bem był kompozytorem ale także perkusistą, który grał w Show Bandzie Anatola Wojdyny. Wytwórnia GADRecords wspomina go na swojej stronie jako "doskonałego muzyka i wspaniałego człowieka"; "jeden z dobrych duchów naszych wydań nagrań Show Bandu Anatola Wojdyny".

d14mait

W rozmowie z Wirtualną Polską Małgorzata Pruszyńska, była wokalistka zespołu De Su i jednocześnie przyjaciółka Aleksandra Bema, wspomina go w rozmowie. Obydwoje wspierali się po wyjeździe na obczyznę.

Małgorzata Pruszyńska nadesłała naszej redakcji ich wspólne zdjęcie z koncertu w Niemczech.

   Materiał prasowy
(Materiał prasowy, Fot: Materiały prasowe)

- To był mój jedyny przyjaciel tutaj w Niemczech. Rozmawialiśmy ze sobą codziennie. Często spotykaliśmy się na koncertach, które razem graliśmy. Śpiewaliśmy nawet dla powodzian w mieście Emmendingen, które jest zaprzyjaźnione z Sandomierzem - usłyszeliśmy.

d14mait

Piosenkarka nie kryje, że odczuwa ogromną stratę po śmierci Bema.

- To był mistrz, pale przede wszystkim wielki człowiek. Nie wiem, jak sobie bez niego poradzę tutaj. To była jedyna osoba w moim życiu, która mnie wspierała, która była razem ze mną aktywna artystyczni. Ale oprócz tego był mi też bliski jako człowiek - powiedziała Małgorzata Pruszyńska w rozmowie z Wirtualną Polską.

- Kiedy mieliśmy gorsze dni, to ja mieszkałam u niego, a czasami on u mnie. Teraz jestem załamana totalnie. Byłam w Polsce, kiedy trafił do szpitala i jak wróciłam, to już nie mogłam się z nim spotkać - dodała.

Małgorzata Pruszyńska zdradziła nam, że Bem był bardzo zaangażowanym artystą. Ostatni utwór poświęcił swojej miłości.

d14mait

- Ostatnia piosenka, którą napisał, była dedykowana dla jego ukochanej Julii. Muzyka została zaaranżowana w Peru.

Aleksander Bem zmarł w wieku 70 lat. Artysta od lat mieszkał w Niemczech. W 1970 r. współzałożyciel zespół Bemibek ze swoją siostrą Ewą Bem oraz Andrzejem Ibkiem i Tadeuszem Gogoszem. Trzy lata później grupa zmieniła nazwę na Bemibem. Zespół Bemibek nagrał m.in. piosenki "Podaruj mi trochę słońca", "Sprzedaj mnie wiatrowi", "Nie bójmy się wiosny".

d14mait

Podziel się opinią

Share
d14mait
d14mait