Trwa ładowanie...

Meghan Markle i książę Harry odchodzą z rodziny królewskiej, ale nie tracą tytułów

Z końcem marca Meghan Markle i książę Harry opuszczą rodzinę królewską. Zdążyli się już pożegnać z fanami. Jednak nie tracą wszystkich tytułów, jakimi dotychczas mogli się pochwalić.

Meghan Markle i książę Harry odchodzą z rodziny królewskiej, ale nie tracą tytułówŹródło: East News
dgf3f2g
dgf3f2g

Meghan Markle i książę Harry zrzekli się swoich tytułów i postanowili prowadzić życie całkowicie po swojemu. Z końcem marca przestaną być członkami rodziny królewskiej. Mimo to część tytułów wciąż będzie im przysługiwać, choć nie muszą z nich korzystać.

W styczniu Elżbieta II porozumiała się z synem i jego żoną. Sussexowie przestają używać tytułów i oddadzą fundusze przeznaczone na posiadłość. Nie będzie można nazywać pary Ich Królewskimi Wysokościami. Jednak Meghan nie traci tytułu księżnej Sussexu, a Harry księcia. Mało kto jednak wie, że członkowie rodziny królewskiej nie posługują się wyłącznie znanymi powszechnie nazwami. Windsorowie posiadają wiele tytułów, z których większość jest rzadko używana w życiu publicznym. Zamieniają nazwę na czas podróży do miejsca, gdzie przydzielona jest im ziemia.

Harry po urodzeniu był znany jako książę Walii. Po ślubie tytułował się jako Jego Wysokość Książę Sussex. Jednak odejście z rodziny królewskiej sprawiło, że jest po prostu księciem (diukiem) Sussex. Co ciekawe, książę Harry w Szkocji wciąż znany jest jako baron Dumbarton, a w Irlandii baron Kilkeel i z tych tytułów wciąż ma prawo korzystać.

Meghan przestaje być znana jako Jej Wysokość Księżna Sussex. Można o niej mówić per księżna Sussex. W Szkocji i Irlandii jest znana też jako baronowa Dumbarton i baronowa Kilkeel.

dgf3f2g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgf3f2g