Trwa ładowanie...

Michał Żebrowski zarzuca TVP zmanipulowanie jego wypowiedzi

Michał Żebrowski napisał na Facebooku, że jego słowa zostały zmanipulowane w materiale TVP. Chce wyjaśnień.

Share
Michał Żebrowski zarzuca TVP zmanipulowanie jego wypowiedzi
Źródło: East News, Fot: ADAM JANKOWSKI/REPORTER
d2diwqc

Żebrowski został zapytany przez dziennikarkę TVP o zdanie na temat strajku nauczycieli. Aktor poparł go wraz ze swoją żoną i dziećmi, publikując post na Instagramie. Reakcje były przeważnie pozytywne.

TVP skontaktowało się z Żebrowskim z prośbą o komentarz. Ale aktor, jak twierdzi, odmówił. Mimo to jego wypowiedź została pocięta i wykorzystana w materiale TVP. Na Facebooku aktor napisał:

d2diwqc

- […] usłyszałem mój głos, tzn. pociętą i zmanipulowaną wypowiedź złożoną z fragmentów naszej rozmowy w programie "Alarm". Uprzejmie proszę Redakcję o wyjaśnienie oraz opublikowanie całej rozmowy telefonicznej, w której tłumaczyłem, że nie udzielę wywiadu, ponieważ od 4 lat wszystkie moje wypowiedzi są przez TVP pozbawiane kontekstu i konsekwentnie manipulowane.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Żebrowski nie jest jedyną gwiazdą, która poparła strajk nauczycieli. Zrobili to między innymi Maciej Stuhr, Magda Mołek czy Maja Ostaszewska. Wiele znanych osób w ramach akcji WP #GdybyNieNauczyciel opowiedziało o swoich doświadczeniach związanych z edukacją.

Zobacz także: Strajk nauczycieli - relacja z Warszawy

d2diwqc

Podziel się opinią

Share
d2diwqc
d2diwqc