Trwa ładowanie...

Muniek Staszczyk wydał nową płytę. Fani na to czekali

Na ten dzień fani czekali od dawna. 18 października na rynku ukazała się solowa płyta Muńka Staszczyka, "Syn Miasta". Muzyk opowiedział o krążku podczas przedpremierowego spotkania z fanami. Nie omieszkał też wówczas podziękować im za ogromne wsparcie.

Muniek Staszczyk wydał nową płytę. Fani na to czekaliŹródło: WP.PL
d3xmq9w
d3xmq9w

Muniek Staszczyk stopniowo wraca do formy i aktywności po tym, jak w lipcu przeszedł wylew. Muzyk nie kryje, że walczył o życie, a jego problemy zdrowotne były bardzo poważne. Szczęśliwie najgorsze już za nim, a on sam może powoli wracać do pracy, a przede wszystkim do fanów.

- Jestem w realiach powrotu, może nie wielkiej aktywności, ale kontaktu z rzeczywistością. Jak na to, co się stało, bo naprawdę byłem w sytuacji granicznej, to mam się naprawdę bardzo dobrze – powiedział im o swoim stanie zdrowia.

Na jesień miał zaplanowaną premierę nowej płyty, wydanie książki i trasę koncertową. 15 października spotkał się ze słuchaczami podczas przedpremierowego odsłuchu solowej płyty "Syn miasta".

d3xmq9w

Pierwszy koncert z zaplanowanej trasy będzie musiał poczekać na poprawę formy muzyka. Mimo to uwielbienie fanów nie zna granic. Singiel "Pola" zyskał już status złotej płyty. Piosenka powstała we współpracy z Dawidem Podsiadło. Muniek przyznał, że znają się od jakiegoś czasu i to właśnie cover Podsiadły, wśród wielu, które w ostatnim czasie nagrali w hołdzie T.Love inni muzycy, spodobał mu się najbardziej.

Wspólna praca nad nowym materiałem wydawała się więc naturalnym krokiem. Staszczyk przyznał jednak, że w przeszłości miał niezbyt przychylne zdanie na temat wykonawców zdobywających popularność dzięki talent show. – Zakładałem, że człowiek, który bierze udział w talent show musi być idiotą. Przepraszam, bo to było krzywdzące. Nie chciałem tym nikogo obrazić – powiedział podczas spotkania.

Nie zabrakło także pytań o konkretne piosenki z płyty. Trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że najmocniejsze zadało jedno z dzieci. "Jak sobie radzisz z hejtem", zapytało.

– Dostałem teraz tyle miłości od ludzi. Szczególnie podczas mojej sytuacji granicznej w chorobie, tyle życzliwości, życzeń zdrowia. Od zwykłych ludzi, od starszych młodszych, kumpli z zespołu, kolegów muzyków. Jest tyle dobrych ludzi na świecie. Czym tu się zajmować?(…) Nie jestem w stanie zajmować się takimi bzdurami, to by było niezdrowe. Jeżeli nosisz w sobie dużo złości, to przecież to do ciebie wraca falą wsteczną. Jesteś bardzo nieszczęśliwym człowiekiem. Ja jestem szczęśliwym człowiekiem – stwierdził.

d3xmq9w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xmq9w