Trwa ładowanie...
dvd2sd2

Nergal skomentował wyrok sądu. Zrobił to tak, że jego przeciwnikom zagotuje się krew

Sąd w Gdańsku uniewinnił Nergala. Muzyk nie dojechał na ogłoszenie wyroku, ale nie mógł zostawić sprawy bez komentarza. Opublikował wpis, który szybko poniósł się w sieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Darski nie raz odpowiadał za znieważenie godła. I tym razem został uniewinniony
Adam Darski nie raz odpowiadał za znieważenie godła. I tym razem został uniewinniony (Instagram.com)
dvd2sd2

- Europejska wiosna powitała mnie piękną pogodą i... pozytywnym werdyktem w sprawie "Rzeczpospolitej Niewiernej". Zarzuty oddalono i wszyscy trzej jesteśmy wolni – zaczął swój wpis na Instagramie lider zespołu Behemot.

Przypomnijmy, muzyk był oskarżony o zniewagę godła Polski. Proces toczył się od 2016 r. Na plakatach promujących trasę koncertową pt. "Rzeczpospolita Niewierna" pojawiła się grafika, która przedstawiała wizerunek białego orła z diabelskimi rogami. Na plakacie narysowano też dwa węże, czaszki i odwrócony krzyż.

Wyrok sądu w Gdańsku skomentował kilka godzin później poseł Dominik Tarczyński. W twitterowym wpisie zaznaczył: „Wcześniej czy później ten obleśny degenerat pójdzie siedzieć. Obiecuję”.

dvd2sd2

Tymczasem Nergal gra na nosie swoim przeciwnikom. Na Instagramie opublikował feralną grafikę z orłem i zapowiedział, że rysunek już niedługo znów będzie dostępny w sprzedaży na stronie zespołu.

- "Jedyną drogą, by poradzić sobie ze światem jest to, by stać się na tyle wolnym człowiekiem, że życie będzie aktem rebelii", mówił Albert Camus. Staram się, by te słowa mnie prowadziły. Nie jest łatwo zwarzywszy na okoliczności: obecna polityka, źle interpretowany patriotyzm połączony z religijnym fanatyzmem daje raczej dramatyczne rozwiązania. Ale moi drodzy bracia i siostry, nie traćcie nadziei. Myślcie o sobie – napisał Nergal i zaznaczył, że wygrał kolejną bitwę, ale jeszcze nie wojnę.

dvd2sd2

Podziel się opinią

Share

dvd2sd2

dvd2sd2