Trwa ładowanie...

Nowe fakty w sprawie Dariusza K. Były mąż Górniak może wyjść na wolność za 8 miesięcy

W lipcu 2014 r. muzyk pod wpływem kokainy spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Wiele kontrowersji wciąż wzbudza wyrok, jaki otrzymał za dokonane przestępstwo.

Nowe fakty w sprawie Dariusza K. Były mąż Górniak może wyjść na wolność za 8 miesięcyŹródło: WP.PL
d2xomol
d2xomol

W poniedziałek Dariusz K. znowu trafił za kraty po tym, jak próbował wynegocjować niższy wyrok. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego były mąż Górniak może wystąpić z wnioskiem o warunkowe przedterminowe zwolnienie po odbyciu połowy kary.

Muzyk za spowodowanie śmiertelnego wypadku został skazany na 6 lat więzienia. Do tej pory odsiadywał karę z przerwami, a w sumie za kratkami spędził 2 lata i 4 miesiące. Teoretycznie za 8 miesięcy Darek będzie mógł złożyć wspomniany wniosek. Według "Faktu" prawnicy Dariusza K. z pewnością będą chcieli wykorzystać ten aspekt i powalczyć w sądzie o wcześniejsze opuszczenie więzienia.

Przypomnijmy, że prawnicy byłego męża Górniak walczyli o jego wolność do ostatniej chwili. Składali w sądzie wnioski o odroczenie kary ze względu na stan zdrowia oskarżonego, pisali odwołania od decyzji sądu i byli bardzo zdeterminowani. Niestety, nie udało się. Czy tym razem będzie inaczej? Jeśli tak, to Dariusz K. przed końcem roku może wyjść zza krat.

ZOBACZ TAKŻE: Najważniejsze pozwy roku: Dariusz K. walczy o wolność, syn Wałęsy kradnie świeczkę czy Olbrychski z siekierą?

d2xomol
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xomol