Trwa ładowanie...

Ujawniono akt zgonu księcia Filipa. Wiadomo, na co zmarł

Mąż królowej Elżbiety II zmarł 9 kwietnia. Dopiero teraz podano do publicznej wiadomości szczegóły dotyczące jego śmierci.

Książę Filip nie żyje.Książę Filip nie żyje.Źródło: Getty Images
dmju4v7
dmju4v7

Książę Filip odszedł w wieku 99 lat w zamku w Windsorze. Pochowano go zgodnie z jego życzeniem podczas skromnej, rodzinnej uroczystości, która była transmitowana przez telewizje na całym świecie. Dopiero blisko miesiąc po jego śmierci ujawniono jej przyczynę.

Mimo że 99-letni członek rodziny królewskiej w ostatnich tygodniach życia przebywał w szpitalu, gdzie przeszedł operację serca, w ekspertyzie ujawnionej przez "The Daily Telegraph" nie stwierdzono, aby za śmierć księcia Filipa odpowiadała przewlekła choroba. Stwierdzono, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych wynikających z podeszłego wieku monarchy.

Pogrzeb księcia Filipa był niezwykle poruszający. To koniec pewnej epoki

Sir Huw Thomas, stojący na czele królewskiej, domowej opieki medycznej, wyjaśnił, co oznacza powoływanie się w akcie zgonu na "starość" księcia Filipa. Można o niej mówić, gdy ma się do czynienia z denatem po 80. roku życia, który znajdował się pod obserwacją lekarską ze względu na stopniowo pogarszający się stan zdrowia.

dmju4v7

Oficjalnie śmierć księcia zarejestrowano w aktach gminy Royal Borough of Windsor and Maidenhead cztery dni później, dopiero 13 kwietnia. W akcie zgonu książę Filip figuruje jako "Jego Królewska Wysokość Książę Filip, książę Edynburga, znany wcześniej jako książę Filipos z Grecji i Danii, znany wcześniej jako Philip Mountbatten".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dmju4v7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmju4v7

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj