Trwa ładowanie...

Ørganek bojkotuje Trójkę. "Standardy mediów reżimowych z krajów niedemokratycznych"

Członkowie zespołu ØRGANEK to kolejni artyści, po Dawidzie Podsiadle i Zbigniewie Preisnerze, którzy w ostrych słowach odnieśli się do sytuacji w radiowej Trójce. Formacja Tomasza Organka wydała oświadczenie.

Ørganek bojkotuje Trójkę. "Standardy mediów reżimowych z krajów niedemokratycznych"Źródło: ONS, Facebook.com
d2s0rls
d2s0rls

Chodzi o aferę wokół ostatniego notowania Listy Przebojów Trójki, które wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój".

Kawałek uderzający w Jarosława Kaczyńskiego i jego wizytę na cmentarzu 10 kwietnia znalazł się na 1. miejscu listy, ale redakcja postanowiła unieważnić głosowanie. Po uprzednim ukryciu informacji o zwycięstwie na stronie radia.

W sobotę wieczorem na Facebooku zespołu ØRGANEK pojawiło się oświadczenie. Czytamy w nim, że formacja zawiesza współpracę w rozgłośnią, która stała się "symbolem dewastacyjnej polityki władz Polskiego Radia".

"Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, iż zespół ØRGANEK zawiesza współpracę z Trójka - Program 3 Polskiego Radia na czas nieokreślony.

Trójka była naszym domem od samego początku istnienia zespołu, dzięki niej mogliśmy przeżyć wiele wzruszeń i radości. Niegdyś gwarant jakości i wolności artystycznej, dziś, na naszych oczach staje się symbolem dewastacyjnej polityki obecnych władz Polskiego Radia.

Bezpośrednim powodem naszej decyzji jest usunięcie piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika z ostatniego notowania LP3. Zwalnianie niezależnie myślących dziennikarzy, polityczna ingerencja w ramówkę, atmosfera nagonki i zastraszenia oraz cenzura, to standardy mediów reżimowych z krajów niedemokratycznych.

Nigdy się na to nie zgodzimy. Czekamy aż wróci NASZA Trójka.
NO PASARAN."

W podobnym tonie wypowiedział się Dawid Podsiadło, który sytuację w rozgłośni nazwał "powrotem do najgorszych komunistycznych praktyk". Wokalista napisał też, że nie chce, aby Trójka puszczała jego utwory.

d2s0rls

Z kolei Zbigniew Preisner napisał na FB, że historia, jaka wydarzyła się w Trójce, "nawet w najgorszych czasach PRL byłaby nie do pomyślenia". Kompozytor poinformował też, że z rozgłośni odszedł Marek Niedźwiecki, który z radiem był związany od 1982 r.

Teledysk do utworu Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" obejrzycie tutaj:

d2s0rls
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s0rls