Trwa ładowanie...
ycipk-loilm5

Panseksualizm – czym jest ulubiona orientacja seksualna gwiazd?

Panseksualizm to termin, który istnieje już od dawna. Jednak nie każdy wie, co oznacza. Czym jest panseksualizm i czy różni się od biseksualizmu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Panseksualizm to jedna z wielu współczesnych orientacji seksualnych
Panseksualizm to jedna z wielu współczesnych orientacji seksualnych (East News)
ycipk-loilm5

Panseksualizm – co to jest?

Panseksualizm to jedna ze współczesnych tożsamości seksualnych. Podobny do biseksualizmu, różni się jednak przedrostkiem "pan", który oznacza "wszystko". Dla osób panseksualnych miłość nie wyklucza, a oni odczuwają pociąg do osób bez względu na ich tożsamość płciową. Panseksualizm nie jest tym samym co biseksualizm, gdyż osoby pan nie uznają tradycyjnego binarnego podziału płciowego. Jako partnerów akceptują kobiety, mężczyzn, osoby transpłciowe oraz niebinarne.

ZOBACZ TEŻ: Mirosław Zbrojewicz o pogwałcaniu praw LGBT: "Znowu wróciliśmy do tej Europy Środkowo-Wschodniej. Do tej d..py"

ycipk-loilm5

Wiele osób twierdzi, że jest to najbardziej inkluzyjna i otwarta orientacja seksualna. Panseksualiści odrzucają ciasne, ustalone odgórnie normy społeczne, uważając, że wszyscy ludzie są równi. Zakochują się w osobie nie ze płeć, lecz osobowość i charakter.

Na fladze panseksualistów widoczne są 3 barwy: różowy, który ma reprezentować kobiety, niebieski to kolor dla mężczyzn, zaś żółty oznacza osoby niebinarne, czyli takie które nie identyfikują się z żadną z tych dwóch płci.

Szacuje się, że osoby panseksualne to ok. 1 proc. całej populacji. Z tą orientacją seksualną częściej identyfikują się kobiety.

ycipk-loilm5

Znani panseksualiści

Panseksualiści są często nazywani zwolennikami wyzwolenia seksualnego. Nic więc dziwnego, że taką orientację seksualną deklarują młode, odważne gwiazdy showbiznesu. O panseksualistach zrobiło się głośno za sprawą Belli Thorne, która w wywiadzie dla "Good Morning America" szczerze mówi o miłości panseksualnej.

Wśród znanych panseksualistów znajdują się również: Miley Cyrus, Janelle Monae, Kristen Stewart, Sia, Lady Gaga czy Angelia Jolie.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-loilm5

ycipk-loilm5
ycipk-loilm5