Trwa ładowanie...

Piosenka Kory dawno nie była tak aktualna. To najzimniejszy maj od 28 lat

Utwór "Wyjątkowo zimny maj", który śpiewała Kora, idealnie pasuje do obecnej aury. Tak chłodnego maja nie było od 1991 r., kiedy nagrała tę piosenkę.

Piosenka Kory dawno nie była tak aktualna. To najzimniejszy maj od 28 latŹródło: Youtube.com
d2eu6yx
d2eu6yx

Piosenka "Wyjątkowo zimny maj" pochodzi z albumu "Derwisz i anioł", który Maanam nagrał w 1991 roku. Utwór stał się hitem i wszyscy potrafią zanucić pod nosem tekst:

"Dzień za dniem pada deszcz. Słońce śpi, nie ma cie. Jest mi bardzo, bardzo źle. Zimny kraj, zimny maj"

Mannam nagrał ten słynny kawałem raptem dwa miesiące po jednym z najmroźniejszych majów w historii powojennej Polski. Deszcz i chłód, o których śpiewała artystka nie były jedynie metaforą... Co ciekawe tegoroczny maj ma szansę pobić ten niechlubny rekord, o ile temperatura w drugiej połowie miesiąca nie wzrośnie. Podczas ostatnich dni średnia temperatura dobowa w niektórych regionach kraju była nawet o 8 stopni niższa od normy wieloletniej.

Jak donosi portal twojapogoda.pl. 28 lat temu przymrozki pojawiły się nie tylko w czasie tzw. „zimnych ogrodników”, lecz również dużo później, około 25 maja. W najzimniejsze dni temperatura nie przekraczała 10 stopni. W tym roku może czekać nas niestety powtórka z rozrywki.

Miejmy nadzieję, że najgorszy scenariusz się nie sprawdzi i maj w 2019 r. będzie nieco cieplejszy niż w utworze Kory.

d2eu6yx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eu6yx