Trwa ładowanie...

Piotr Kraśko apeluje o hołd dla Pawła Adamowicza. Chodzi o finał WOŚP 2020

W ostatnim poranku Radia TOK FM Piotr Kraśko nie tylko dał pomysł na złożenie hołdu zmarłemu prezydentowi Gdańska, ale także apelował do Jurka Owsiaka o zmianę decyzji. Słowa dziennikarza dają do myślenia.

Piotr Kraśko apeluje o hołd dla Pawła Adamowicza. Chodzi o finał WOŚP 2020Źródło: East News, fot: eastnews
d305bu4

Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dźgnięty nożem został Paweł Adamowicz. Prezydent Gdańska zmarł dzień później w szpitalu. Krótko po tym Jurek Owsiak zrezygnował z kierowania Fundacją. Swoją decyzję tłumaczył wieloletnim hejtem wymierzanym w jego osobę i w WOŚP.

Teraz murem za Jurkiem stają gwiazdy, politycy i zwykli ludzie, którzy wierzą w moc jego dobra. Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM stwierdził, że gdy żałoba w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza się skończy, to "warto zrobić coś produktywnego".

d305bu4

- Może będzie wspaniale, żeby kolejny finał i główny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie był jak zawsze w Warszawie, tylko w Gdańsku – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE: Owsiak: składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu

Dziennikarz chciałby w ten sposób wyrazić hołd dla tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza.

- Może "światełko do nieba" w przyszłym roku mogłoby być światełkiem dla Pawła Adamowicza - dodał Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM.

W dalszej części programu zwrócił się także do polityków. Chciałby, żeby coś zmieniło się w sposobie, w jakim zarządza się miastami w Polsce.

d305bu4

- Może mógłby powstać "dekalog Adamowicza", czyli zbiór zasad dobrego zarządzania miastem. Bo prezydent Gdańska nie tylko budził szacunek, sympatię i zaufanie, ale wprowadził też w mieście konkretne rozwiązania. Może rozwiązania z Pomorza można też przyjąć w innych miastach? Uważam, że Polska byłaby lepsza, gdyby była taka jak Gdańsk, który budował Paweł Adamowicz – zaznaczał dziennikarz.

Gospodarz Poranka w TOK FM skwitował także decyzję Jurka Owsiaka o rezygnacji z kierowania Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

- To tylko prośba, bo można go zrozumieć. Przecież od tylu lat spotyka się z tak absurdalnymi emocjami. Jak ktoś nie cierpi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, niech w mediach społecznościowych promuje inne akcje, a nie atakuje. Mam nadzieję, że jest cień nadziei, że wysłucha naszych próśb – powiedział Piotr Kraśko.

d305bu4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d305bu4