ycipk-2ayrzq

Placido Domingo podał się do dymisji. Pokłosie oskarżeń o molestowanie

Placido Domingo zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego Los Angeles Opery. Decyzję tłumaczył "niekorzystną atmosferą", ale nadal nie przyznaje się do molestowania kilkudziesięciu kobiet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Placido Domingo kierował Los Angeles Operą od 2003 r.
Placido Domingo kierował Los Angeles Operą od 2003 r. (Getty Images)
ycipk-2ayrzq

Po 16 latach kierowania Los Angeles Operą Placido Domingo zwolnił stołek dyrektora generalnego. Kilka tygodni temu zaczęły się pojawiać poważne zarzuty ze strony wielu kobiet. Domingo miał latami wykorzystywać swoją pozycję do molestowania współpracownic. Teraz stwierdził, że zarzuty "stworzyły atmosferę, która uniemożliwia mu dalsze służenie firmie, którą kocha".

Obejrzyj: Nastolatek popełnił samobójstwo. Był molestowany przez nauczycielkę

ycipk-2ayrzq

Przypomnijmy, że w połowie sierpnia dziewięć anonimowych kobiet rzuciło cień na legendę śpiewaka operowego. Choć Domingo zaprzeczył wszelkim zarzutom, zarząd jednej z największych oper w San Francisco odwołał jego październikowy koncert. To samo stało się w nowojorskiej Metropolitan Operze, gdzie na przełomie września i października Domingo miał zagrać główną rolę w "Makbecie".

Władze Los Angeles Opery, której Domingo był wówczas dyrektorem, zapowiedziały przeprowadzenie wewnętrznego śledztwa w sprawie oskarżeń.

Placido Domingo w 1987 r. Getty Images
Podziel się

Na początku września liczba rzekomych ofiar Domingo wzrosła do 20. Kobiety twierdziły, że były molestowane na przestrzeni 30 lat. Podobno artysta wykorzystywał swoją pozycję w branży operowej, blokując dalszy rozwój kariery niechętnych kobiet. Część z nich twierdzi, że nigdy nie otrzymała obiecanych ról.

ycipk-2ayrzq
Polub WP Gwiazdy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ayrzq

ycipk-2ayrzq
ycipk-2ayrzq