ycipk-14bzi3

Placido Domingo zerwał współpracę z Metropolitan Opera. Powodem oskarżenia o molestowanie

Placido Domingo zrezygnował z dalszej współpracy z nowojorską Metropolitan Opera. Tym samym nie będzie wystawiony "Makbet" z nim w roli głównej. Powodem oskarżenia o molestowanie seksualne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Placido Domingo musi odpierać zarzuty od 20 kobiet
Placido Domingo musi odpierać zarzuty od 20 kobiet (Getty Images)
ycipk-14bzi3

Placido Domingo zakończył współpracę z Metropolitan Opera

Placido Domingo jest oskarżony o molestowanie seksualne. Zeznania przeciwko śpiewakowi operowemu złożyło 20 kobiet. Pogarszający się wizerunek artysty sprawił, że opery odwołują jego koncerty.

Teraz Domingo sam zrezygnował ze współpracy z Metropolitan Opera w Nowym Jorku, z którą był związany nieprzerwanie od 1968 r. Z tego powodu nie będzie wystawiony "Makbet" w reżyserii Giuseppe Verdiego. Domingo miał zagrać główną rolę. Opera miała być wystawiona 25 września, 28 września i 1 października. Wszystkie terminy zostały odwołane. Domingo i Metropolitan Opera rozstali się za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym.

ycipk-14bzi3

ZOBACZ TEŻ: "Z tymi co się znają": człowiek, który wyłowił Korteza

Oprócz "Makbeta" z repertuaru zniknęła opera "Madame Butterfly", która miała być wystawiona w listopadzie.

"Choć całkowicie nie zgadzam się z oskarżeniami przeciwko mnie, to uważam, że mój występ w "Makbecie" odwróciłby uwagę od ciężkiej pracy moich kolegów na scenie i za kulisami. Dziękuję Metropolitan Opera za łaskawe spełnienie mojej prośby" - oświadczył stacji CNN.

ycipk-14bzi3

Placido Domingo oskarżony o molestowanie

Agencja The Associated Press poinformowała w sierpniu o przypadkach molestowania kilku kobiet przez Placido Domingo w ciągu ostatnich 30 lat. We wrześniu sprawę zgłosiły kolejne. Łącznie pokrzywdzonych jest 20 kobiet. Artysta całkowicie odrzuca oskarżenia, jednak nie chce szerzej komentować sprawy.

78-letni śpiewak operowy jest uważany za jednego z najlepszych na świecie w swoim fachu. Zdobył 14 nagród Grammy. Występował razem z Luciano Pavarottim i Jose Carrerasem w ramach zespołu Trzej Tenorzy.

Polub WP Gwiazdy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-14bzi3

ycipk-14bzi3
ycipk-14bzi3