Trwa ładowanie...

Placido Domingo zerwał współpracę z Metropolitan Opera. Powodem oskarżenia o molestowanie

Placido Domingo zrezygnował z dalszej współpracy z nowojorską Metropolitan Opera. Tym samym nie będzie wystawiony "Makbet" z nim w roli głównej. Powodem oskarżenia o molestowanie seksualne.

Placido Domingo zerwał współpracę z Metropolitan Opera. Powodem oskarżenia o molestowanieŹródło: Getty Images
d1paip0
d1paip0

Placido Domingo zakończył współpracę z Metropolitan Opera

Placido Domingo jest oskarżony o molestowanie seksualne. Zeznania przeciwko śpiewakowi operowemu złożyło 20 kobiet. Pogarszający się wizerunek artysty sprawił, że opery odwołują jego koncerty.

Teraz Domingo sam zrezygnował ze współpracy z Metropolitan Opera w Nowym Jorku, z którą był związany nieprzerwanie od 1968 r. Z tego powodu nie będzie wystawiony "Makbet" w reżyserii Giuseppe Verdiego. Domingo miał zagrać główną rolę. Opera miała być wystawiona 25 września, 28 września i 1 października. Wszystkie terminy zostały odwołane. Domingo i Metropolitan Opera rozstali się za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym.

ZOBACZ TEŻ: "Z tymi co się znają": człowiek, który wyłowił Korteza

Oprócz "Makbeta" z repertuaru zniknęła opera "Madame Butterfly", która miała być wystawiona w listopadzie.

d1paip0

"Choć całkowicie nie zgadzam się z oskarżeniami przeciwko mnie, to uważam, że mój występ w "Makbecie" odwróciłby uwagę od ciężkiej pracy moich kolegów na scenie i za kulisami. Dziękuję Metropolitan Opera za łaskawe spełnienie mojej prośby" - oświadczył stacji CNN.

Placido Domingo oskarżony o molestowanie

Agencja The Associated Press poinformowała w sierpniu o przypadkach molestowania kilku kobiet przez Placido Domingo w ciągu ostatnich 30 lat. We wrześniu sprawę zgłosiły kolejne. Łącznie pokrzywdzonych jest 20 kobiet. Artysta całkowicie odrzuca oskarżenia, jednak nie chce szerzej komentować sprawy.

78-letni śpiewak operowy jest uważany za jednego z najlepszych na świecie w swoim fachu. Zdobył 14 nagród Grammy. Występował razem z Luciano Pavarottim i Jose Carrerasem w ramach zespołu Trzej Tenorzy.

d1paip0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1paip0