Trwa ładowanie...
d179y2w

Pogrzeb Emila Karewicza. Przez pandemię koronawirusa będzie przebiegał inaczej

Aktor zmarł 18 marca w wieku 97 lat. Ze względu na obecną sytuację w kraju wystawny pogrzeb nie będzie mógł się odbyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Emil Karewicz nie żyje. Jego pogrzeb musi odbyć się według nowych wytycznych.
Emil Karewicz nie żyje. Jego pogrzeb musi odbyć się według nowych wytycznych. (Facebook.com)
d179y2w

Emil Karewicz nie żyje. Choć zagrał w wielu filmach m.in. "Krzyżakach", "Kanale" czy "Bazie ludzi umarłych", widzowie zapamiętali go głównie z roli Hermanna Brunnera z serialu "Stawka większa niż życie".

Artysta zmarł w nocy w swoim domu. Data pogrzebu Emila Karewicza nie jest jeszcze znana, ale organizacja ceremonii zapewne będzie utrudniona. Archidiecezja warszawska zaleca, aby ze względu na stan zagrożenia epidemicznego w uroczystościach pogrzebowych brała udział wyłącznie najbliższa rodzina.

Zobacz: Gratka dla fanów Hansa Klossa

Byłby to cios dla wielu fanów oraz kolegów z branży, którzy nie mogliby oficjalnie pożegnać się z aktorem. Możliwe jest też drugie rozwiązanie - pogrzeb wyłącznie na cmentarzu. Wciąż jednak należy unikać skupisk powyżej 50 osób.

d179y2w

Emil Karewicz prawdopodobnie spocznie na cmentarzu w Marysinie Wawerskim obok ukochanej, trzeciej żony Teresy, z którą byli małżeństwem przez 62 lata. Kobieta zmarła w 2012 r.

Aktor miał 3 dzieci: córkę Sylwię z drugiego małżeństwa oraz syna Krzysztofa i córkę Małgorzatę z trzeciego małżeństwa. To oni zdecydują o charakterze pogrzebu Emila Karewicza.

d179y2w

Podziel się opinią

Share

d179y2w

d179y2w