Trwa ładowanie...

Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Mieszkańcy jego rodzinnego miasta oddadzą mu hołd

W czwartek 5 marca odbędzie się pogrzeb Pawła Królikowskiego. Jego szkolni przyjaciele i sąsiedzi ze Zduńskiej Woli przejadą dystans ponad 175 km, aby w tym dniu pożegnać aktora.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Mieszkańcy jego rodzinnego miasta oddadzą mu hołdŹródło: ONS.pl
d44ecje
d44ecje

Po długiej walce z chorobą Paweł Królikowski zmarł 27 lutego. Miał 58 lat. Wiele osób z branży filmowej publicznie ubolewało nad tą stratą. Również osoby, z którymi od lat nie miał już kontaktu, mocno odczuły tę śmierć.

Mieszkańcy Zduńskiej Woli, w której urodził się Kusy z "Rancza" i w którym wciąż mieszkają jego rodzice - Jan i Jadwiga Królikowscy, pojawią się na pogrzebie aktora w Warszawie. Władze miasta postanowiły zorganizować bezpłatny transport na tę szczególną okazję.

Zobacz: Paweł Królikowski - wzruszające wspomnienie na ramówce TVP

"Wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych, mogą skorzystać ze zorganizowanego przez miasto transportu. Bezpłatny autobus będzie podstawiony w dniu 5 marca o godzinie 7:00 pod Ratuszem (parking główny). Jeśli chcecie Państwo z niego skorzystać, uprzejmie prosimy o zgłaszanie tego pod numerem telefonu: 43 825 02 01" - informuje miasto.

d44ecje

Oprócz tego w Ratuszu w Zduńskiej Woli wystawiono księgę kondolencyjną. Mieszkańcy od świtu do nocy zostawiają w niej kilka słów otuchy dla rodziny zmarłego oraz dzielą się swoimi wspomnieniami dotyczącymi największej gwiazdy ich regionu. W dniu pogrzebu księga zostanie przekazana bliskim Pawła Królikowskiego.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w czwartek 5 marca o godzinie 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa w Warszawie. Następnie aktor zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

d44ecje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44ecje