Trwa ładowanie...

Pogrzeb Piotra Szczepanika. Uhonorują go dwa miasta

Wokalista zmarł 20 sierpnia. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Lublinie oraz w Warszawie. Podobnie jak wielu zasłużonych dla kultury spocznie na warszawskich Powązkach.

Pogrzeb Piotra Szczepanika. Uhonorują go dwa miastaŹródło: akpa
d27kim0
d27kim0

Piotr Szczepanik odszedł w wieku 78 lat. Informację o jego śmierci przekazała córka Jagoda. "Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 sierpnia, po wielu latach zmagań z chorobą, odszedł we śnie mój tata Piotr Szczepanik" - napisała.

Najbliżsi zadecydowali, aby pożegnać artystę w jego rodzinnym mieście Lublinie. Nabożeństwo żałobne odprawi metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik w archikatedrze lubelskiej 31 sierpnia o godz. 14.

Zobacz: Odeszli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy

Później ciało Szczepanika zostanie przetransportowane do Warszawy, gdzie odbędzie się pochówek na cmentarzu Powązkowskim.

d27kim0

Piotr Szczepanik był gitarzystą i piosenkarzem znanym z przebojów tj. "Goniąc kormorany", "Żółte kalendarze" czy "Nigdy więcej". W stanie wojennym współtworzył Festiwal Piosenki Prawdziwej "Zakazane Piosenki", który był wymierzony w cenzurę PRL-owskiej władzy. W latach 90. współpracował z Kancelarią Prezydenta Lecha Wałęsy jako reprezentant środowisk twórczych. W 2005 roku poparł kandydaturę Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, zostając członkiem komitetu honorowego kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

d27kim0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27kim0