Trwa ładowanie...

Pogrzeb Piotra Szczepanika. Uhonorują go dwa miasta

Wokalista zmarł 20 sierpnia. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Lublinie oraz w Warszawie. Podobnie jak wielu zasłużonych dla kultury spocznie na warszawskich Powązkach.

Share
Pogrzeb Piotra Szczepanika. Uhonorują go dwa miasta
Źródło: akpa
d1gonql

Piotr Szczepanik odszedł w wieku 78 lat. Informację o jego śmierci przekazała córka Jagoda. "Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 sierpnia, po wielu latach zmagań z chorobą, odszedł we śnie mój tata Piotr Szczepanik" - napisała.

Najbliżsi zadecydowali, aby pożegnać artystę w jego rodzinnym mieście Lublinie. Nabożeństwo żałobne odprawi metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik w archikatedrze lubelskiej 31 sierpnia o godz. 14.

Zobacz: Odeszli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy

Później ciało Szczepanika zostanie przetransportowane do Warszawy, gdzie odbędzie się pochówek na cmentarzu Powązkowskim.

d1gonql

Piotr Szczepanik był gitarzystą i piosenkarzem znanym z przebojów tj. "Goniąc kormorany", "Żółte kalendarze" czy "Nigdy więcej". W stanie wojennym współtworzył Festiwal Piosenki Prawdziwej "Zakazane Piosenki", który był wymierzony w cenzurę PRL-owskiej władzy. W latach 90. współpracował z Kancelarią Prezydenta Lecha Wałęsy jako reprezentant środowisk twórczych. W 2005 roku poparł kandydaturę Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, zostając członkiem komitetu honorowego kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

d1gonql

Podziel się opinią

Share
d1gonql
d1gonql