Trwa ładowanie...

Pol'and'Rock 2019. Katarzyna Nosowska: "Nienawidziłam siebie całe życie"

Kasia Nosowska, liderka zespołu Hey, była gościem festiwalu Pol'and'Rock. Mówiła o nienawiści do siebie samej i o polskiej polityce: "Ugotowałabym strawę dla chuligana z Białegostoku i pogadała z nim".

Pol'and'Rock 2019. Katarzyna Nosowska: "Nienawidziłam siebie całe życie"Źródło: ONS.pl
d4m3fo7
d4m3fo7

Nosowską oglądały tłumy w namiocie ASP i poza nim, z telebimów. Wokalistka była bardzo szczera w swoich wyznaniach.

– Mam 48 lat i nigdy nie byłam dla siebie dobra. Omijałam lustro. Zawsze mówiłam do siebie: ale ty jesteś gruba, jak świnia, ale ty jesteś beznadzieja, znowu coś spierdoliłaś! Wszystko we mnie zgaszono w dzieciństwie. Teraz postanowiłam sama sobie dać trochę miłości - usłyszeliśmy.

ZOBACZ TEŻ: Owsiak: "Rock and roll to sposób na życie. Jestem w nim utopiony"

Mówiła, że najwięcej nauczyła się na temat życia w najgorszych jego momentach.

d4m3fo7

– Życie wyzute z trudności byłoby jałowe – stwierdziła Nosowska. – Słodka ptasia pianka, kiedy jest tak miło, to jest tylko piękny oddech. Ale naprawdę to momenty ciężkie, straty, nas hartują i są najcenniejsze.

Bardzo skromnie tłumaczyła napisanie książki "A ja żem jej powiedziała…"

– To nie jest wielka literatura. Ja jestem zwykłą babą. Nie bywam w mieście, nie wiem, co jest w Warszawie modne. Więc postanowiłam z mojej kanapy napisać opowieść o życiu. Taka ciepła lektura. Moja ciotka przeczytała i moja matka przeczytała.

Wreszcie pytana o poglądy polityczne, czy raczej niechęć do ich otwartego wyrażania, Nosowska powiedziała, że nie patrzy na to przez pryzmat codziennej walki dwóch obozów. Widzi to głębiej:

d4m3fo7

– Moje poglądy są ezoteryczne. Nasza polityka to jest obłęd. Zastanawiam się, co by było, jakby tak usiąść razem z kimś z Białegostoku, z tego tłumu chuliganów, i ugotować mu strawę, i z nim po prostu pogadać? Nasze czasy są brutalne, potrzeba nam więcej delikatności.

O polityce było też sporo podczas rozmowy z Igorem Tuleyą. Z naszej relacji dowiecie się, co powiedział.

d4m3fo7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m3fo7