Trwa ładowanie...
d2ag75a

Rodzina królewska zapowiada kolejne zmiany. Rozłam był początkiem

Niedawno ujawniono, że The Royal Foundation nie będzie już prowadzona przez dwie książęce pary. Fundacja Kate i Williama straci również dotychczasową szefową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
The Royal Foundation będzie kierowana tylko przez Kate, Williama i nowego prezesa
The Royal Foundation będzie kierowana tylko przez Kate, Williama i nowego prezesa (Getty Images)
d2ag75a

Pod koniec czerwca zapowiedziano, że Meghan i Harry odłączą się od Kate i Williama, bo zamierzają stworzyć nowe dzieło pomocy charytatywnej. Teraz książę i księżna Cambridge skomentowali odejście szefowej fundacji, Lorraine Heggessey.

- Lorraine odegrała ważną rolę w naszych inicjatywach charytatywnych w ciągu ostatnich dwóch i pół roku. Jesteśmy bardzo wdzięczni za jej ciężką pracę i wsparcie, i życzymy jej wszystkiego najlepszego – napisali Kate i William.

Obejrzyj: Wizyta Trumpa w Wielkiej Brytanii: "Harry unikał wspólnych kadrów z prezydentem Stanów Zjednoczonych". Przez Meghan?

d2ag75a

Jej obowiązki od 1 października przejmie Jason Knauf.

Harry i Meghan również zabrali głos po informacji o odejściu Heggessey.

- Praca z Lorraine w ciągu ostatnich kilku lat była wielką przyjemnością. Życzymy jej wszystkiego, co najlepsze na następnym etapie kariery – napisali książę i księżna Sussex.

d2ag75a
Lorraine Heggessey/Getty Images
Podziel się

The Royal Foundation to fundacja zbierająca pieniądze i wspierająca różne organizacje charytatywne od 2009 r. Pierwszymi patronami byli synowie księżnej Diany, William i Harry, do których dołączyły później ich małżonki. Królewska fundacja pomagała dotychczas byłym żołnierzom i ich rodzinom, dzieciom, osobom starszym. Oprócz tego wspierała sztukę, sport czy konserwację zabytków.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d2ag75a

d2ag75a
d2ag75a