ycipk-3qugnj

Rodzina królewska zapowiada kolejne zmiany. Rozłam był początkiem

Niedawno ujawniono, że The Royal Foundation nie będzie już prowadzona przez dwie książęce pary. Fundacja Kate i Williama straci również dotychczasową szefową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
The Royal Foundation będzie kierowana tylko przez Kate, Williama i nowego prezesa
The Royal Foundation będzie kierowana tylko przez Kate, Williama i nowego prezesa (Getty Images)
ycipk-3qugnj

Pod koniec czerwca zapowiedziano, że Meghan i Harry odłączą się od Kate i Williama, bo zamierzają stworzyć nowe dzieło pomocy charytatywnej. Teraz książę i księżna Cambridge skomentowali odejście szefowej fundacji, Lorraine Heggessey.

- Lorraine odegrała ważną rolę w naszych inicjatywach charytatywnych w ciągu ostatnich dwóch i pół roku. Jesteśmy bardzo wdzięczni za jej ciężką pracę i wsparcie, i życzymy jej wszystkiego najlepszego – napisali Kate i William.

Obejrzyj: Wizyta Trumpa w Wielkiej Brytanii: "Harry unikał wspólnych kadrów z prezydentem Stanów Zjednoczonych". Przez Meghan?

ycipk-3qugnj

Jej obowiązki od 1 października przejmie Jason Knauf.

Harry i Meghan również zabrali głos po informacji o odejściu Heggessey.

- Praca z Lorraine w ciągu ostatnich kilku lat była wielką przyjemnością. Życzymy jej wszystkiego, co najlepsze na następnym etapie kariery – napisali książę i księżna Sussex.

ycipk-3qugnj
Lorraine Heggessey/Getty Images
Podziel się

The Royal Foundation to fundacja zbierająca pieniądze i wspierająca różne organizacje charytatywne od 2009 r. Pierwszymi patronami byli synowie księżnej Diany, William i Harry, do których dołączyły później ich małżonki. Królewska fundacja pomagała dotychczas byłym żołnierzom i ich rodzinom, dzieciom, osobom starszym. Oprócz tego wspierała sztukę, sport czy konserwację zabytków.

Polub WP Gwiazdy
ycipk-3qugnj
ycipk-3qugnj
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3qugnj