Trwa ładowanie...

Rozłam w rodzinie królewskiej. Harry i Meghan założą własną fundację

The Royal Foundation nie będzie już prowadzona przez dwie książęce pary. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami książę i księżna Sussexu skupią się na własnych pomysłach wspierających inne cele charytatywne.

Rozłam w rodzinie królewskiej. Harry i Meghan założą własną fundacjęŹródło: Getty Images
d23z57g
d23z57g

The Royal Foundation to fundacja zbierająca pieniądze i wspierająca różne organizacje charytatywne od 2009 r. Pierwszymi patronami byli synowie księżnej Diany, William i Harry, do których dołączyły później ich małżonki. Królewska fundacja pomagała dotychczas byłym żołnierzom i ich rodzinom, dzieciom, osobom starszym. Oprócz tego wspierała sztukę, sport czy konserwację zabytków.

Obejrzyj: Wizyta Trumpa w Wielkiej Brytanii: "Harry unikał wspólnych kadrów z prezydentem Stanów Zjednoczonych". Przez Meghan?

W ramach działalności TRF William i Kate miesiąc przed swoim ślubem założyli fundusz. Wszyscy, którzy chcieli im sprawić prezent ślubny, mogli tam wpłacać dowolne kwoty, które trafiły później do 26 organizacji charytatywnych.

Od kilku miesięcy mówiło się, że królewska fundacja zostanie poddana restrukturyzacji. Książę Harry i księżna Meghan, którzy pobrali się w maju 2018 r., postanowili pójść w swoją stronę i zająć się wspieraniem innych akcji charytatywnych.

Rozłam w The Royal Foundation wiązał się z rozdzieleniem posiadłości. Książę i księżna Sussexu pozostali w Pałacu Buckingham, z kolei William i Kate, którzy tytułują się księciem i księżną Cambridge, przenieśli swoją siedzibę do Pałacu Kensington.

Decyzja o podziale obowiązków została potwierdzona przez Pałac Buckingham i ma pełne poparcie królowej Elżbiety II.

d23z57g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23z57g