Trwa ładowanie...

Roger Taylor z Queen ujawnia fragmenty swojego pamiętnika. Są rzeczy, których wcześniej nikt nie znał

Roger Taylor, perkusista zespołu Queen, postanowił opublikować zdjęcia i zapiski ze swojego pamiętnika. Jest w nim mowa o rzeczach, które nie pojawiły się w filmie "Bohemian Rhapsody".

Roger Taylor z Queen ujawnia fragmenty swojego pamiętnika. Są rzeczy, których wcześniej nikt nie znałŹródło: East News, fot: Coast Press
d3ynaf7
d3ynaf7

Roger Taylor z Queen ujawnia fragmenty pamiętnika

Zdecydowana większość scen w "Bohemian Rhapsody" jest oparta na relacjach i historiach Rogera Taylora i gitarzysty Briana Maya. Perkusista postanowił skorzystać na utrzymującej się popularności produkcji i opublikował dwa fragmenty ze swojego pamiętnika.

Pierwszy wycinek pochodzi z 23 maja 1970 roku i utworu "Stone Cold Crazy", który Taylor wymyślił w czasie wykładu na uczelni. Oficjalnie wydali go już jako Queen, choć nagrali przed zmianą nazwy zespołu.

Druga kartka z pamiętnika dotyczy wydarzenia z 27 maja tego samego roku. Wtedy tak naprawdę padł pomysł na nazwę zespołu Queen. Co ciekawe, w filmie pokazano, że to Freddie Mercury był jej pomysłodawcą i mocno na nią naciskał. Pierwszy raz wystąpili jako Queen 18 lipca 1970 roku.

d3ynaf7

Pojawia się też wzmianka o Mike'u Grossie i jego odejściu z zespołu. Basista Queen nie potrafił się dogadać z kolegami z zespołu odnośnie stylu, w jakim mają grać i postanowił zrezygnować z dalszej współpracy. To w jego miejsce w lutym 1971 roku wskoczył John Deacon.

Dochodzi do tego wątek Briana Maya, np. jak rezerwował salę wykładową na uczelni po to, by kapela miała gdzie ćwiczyć i grać.

d3ynaf7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ynaf7