Trwa ładowanie...

Romuald Lipko nie żyje. Krzysztof Cugowski pożegnał muzyka

Romuald Lipko nie żyje. Jedną z osób, które postanowiły go symbolicznie pożegnać, jest Krzysztof Cugowski. To niezwykle wzruszający gest ze strony wokalisty - tym bardziej, że przez ostatnie lata muzycy byli ze sobą skonfliktowani.

Romuald Lipko nie żyje. Krzysztof Cugowski pożegnał muzykaŹródło: East News
d3u0jc2
d3u0jc2

Romuald Lipko zmarł 6 lutego. O jego śmierci poinformował zespół Budka Suflera. W kwietniu muzyk skończyłby 70 lat.

Gdy tylko wiadomość trafiła do mediów, na profilach gwiazd w mediach społecznościowych pojawiły się wzruszające wpisy. Jedną z osób, które postanowiły w ten sposób pożegnać muzyka, był Krzysztof Cugowski. To piękny gest ze strony wokalisty, biorąc pod uwagę fakt, że obaj panowie byli ze sobą skłóceni.

Romuald Lipko i Krzysztof Cugowski - konflikt

Sześć lat temu grupa ogłosiła koniec kariery. Wkrótce później Cugowski ruszył w trasę z własnym zespołem, a Lipko ogłosił powrót Budki Suflera z nowym wokalistą. To był prawdziwy skandal. Dawni przyjaciele rzucali oskarżeniami i dochodziło między nimi do napięć w temacie praw autorskich i wykorzystywania tytułów utworów.

d3u0jc2

- Nie pojednaliśmy się i nie pojednamy się nigdy. Proszę nie myśleć, że kiedykolwiek może zaistnieć jakiekolwiek pojednanie, ponieważ pojednać się mogą ludzie, którzy kiedyś próbowali ze sobą na jakiś temat rozmawiać i mieli co do tego pewne trudności, czyli negocjacje jeszcze nie zostały osiągnięte itd. Ponieważ pan Cugowski robi wszystko, żeby prowadzić swoją indywidualną karierę, bez nazwy zespołu Budka Suflera, dostał propozycję, nie przyjął tej propozycji, z zadowoleniem przyjęliśmy odmowę - grzmiał Romuald Lipko.

Romuald Lipko - kim był?

Romuald Lipko przede wszystkim kojarzony jest z zespołem Budka Suflera, którego był współzałożycielem. Po odejściu Krzysztofa Cugowskiego został liderem grupy. Uchodził za jednego z prekursorów nurtu new romantic w latach 80. XX w. Miał okazję zagrać w Stanach Zjednoczonych i współpracować z Gregiem Phillinganesem, czołowym producentem muzycznym w USA. Największy sukces w karierze odniósł, gdy Budka Suflera wydała w 1997 r. album "Nic nie boli, tak jak życie" - sprzedano ponad milion egzemplarzy płyty.

ZOBACZ WIDEO: Maryla Rodowicz po 50 latach na scenie: Nie czuję się legendą polskiej muzyki

Lipko na swoim koncie miał współprace z największymi gwiazdami polskiej muzyki, m.in. Marylą Rodowicz, Anną Jantar, Urszulą, Izabelą Trojanowską, Zdzisławą Sośnicką i Ireną Santor. Pisał dla nich teksty piosenek. Odpowiada za takie hity jak "Nic nie może wiecznie trwać", "Dmuchawce, latawce, wiatr", "Malinowy król", "Aleja gwiazd" czy też "Wszystko czego dziś chcę".

d3u0jc2

Zmarł 6 lutego 2020 r. Miał 69 lat.

"Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w, współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera" - poinformował zespół Budka Suflera na Facebooku.

d3u0jc2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u0jc2